Нововолинські поліцейські розповіли про основні проблеми і здобутки

0
236

За рік у Нововолинську внесли до ЄРДР 616 кримінальних правопорушень (без врахування закритих), у тому числі 234 – тяжких та особливо тяжких. Інформацію щодо криміногенної ситуації та результати службової діяльності Нововолинського відділу поліції заслухали на черговій 29 сесії міськради.

Виконувач обов’язків начальника відомства Сергій Галащук розповів, що рівень злочинності на 10 тисяч населення – 149,1 кримінальних правопорушень, у тому числі тяжких та особливо тяжких – 80, 2.

«За звітний період в нас було викрито 28 фактів незаконного поводження з наркотичними засобами. Звичайно, це мало. При старому законодавстві, у 2013-2014 роках, у нас було значно більше розкритих подібних злочинів. Це пов’язано з тим, що наш район наразі опікає відділ Боротьби з незаконним обігом наркотиків (БНОН), який підпорядковується Луцьку. А в нас цей відділ, у якому працювало 4 фахівців, скоротили. Оперативні працівники, які є на місці, мають завал дрібними справами: крадіжки, хуліганство і розбої. Тому у нас не вистачає ні сили, ні часу, ні засобів для ведення і розкриття злочинів, пов’язаних з наркотиками», – зазначив Сергій Галащук.

Також, за його словами, вагомого перепоною для ефективнішої роботи місцевого відділу поліції і, відповідно кращого розкриття різноманітних злочинів, – є реорганізація відділення поліції у відділ, а в результаті цього – значне скорочення штату оперативників і слідчих й зменшення зарплати.

«Якби ми залишилися відділенням у нас була б можливість взяти на роботу більше слідчих, які і розслідують злочини. І зарплата у наших працівників на одну-дві тисячі була б більшою. А так, наразі у нас є, по сутті, лише 4 слідчих, які займаються розкриттям усіх видів злочинів. А що це на наше місто? Це дуже мало. І в нас зараз недобір людей на понад 40 посад. Бо у Володимирі-Волинському відділення поліції і, відповідно, вища заробітна плата. До того ж злочинів там стається набагато менше, ніж у нашому місті. То куди піде працювати людина до нас чи туди? Звичайно, що туди», – зауважив Сергій Галащук.

Серед позитивних тенденцій головний поліцейський міста відзначив, що  у порівнянні з попереднім роком збільшилась питома вага кримінальних правопорушень, за якими особи злочинців установлено , а правопорушення розслідувано.

«Ми затримали 4 серійники, які обкрадали квартири і гаражі у нашому місті. В загальному було розкрито до 50 злочинів, які вчинили ці чотири правопорушники», – наголосив Сергій Галащук.

Проте Нововолинськ доволі специфічне місто і криміногенна ситуація тут чи не найгірша в області. Тож Сергій Галащук не оминув і негативних моментів у діяльності міського відділення поліції. Адже загальна кількість злочинів значно зросла.

Перед міськими обранцями доповідач поставив найбільш актуальні питання матеріально-технічного та соціального забезпечення, в Нововолинському ВП ГУНП, допомогти вирішити які могли б коштом міського бюджету. А це закупівля нагрудних камер відео-реєстраторів для поліцейських, прийняття міської програми профілактики наркоманії,  визначення відповідальної організації за транспортування до моргу тіл померлих на вулиці чи у яких відсутні родичі. Серед головного – продовжити реалізацію програму «Безпечне місто» і закупити ще камери відеоспостереження, замість відділу поліції повернути відділення, та відремонтувати ізолятор тимчасового тримання.

Натомість депутати озвучували й інші проблеми, реакції на які очікують від поліцейських: закриття гральних закладів, ліквідації стихійного паркування, активнішої боротьби із наркоманією.

«По-перше ми маємо поставити у місті ще більше камер вуличного спостереження. Адже вони дійсно дуже допомагають у розкритті злочинів. А щодо повернення назад замість відділу відділення поліції, то це проблематично. Бо я неодноразово порушував це питання і на рівні області, і на рівні держави, але поки безрезультатно. Але однозначно треба продовжувати звертатися і до депутатів обласної ради, і до депутатів Верховної Ради, щоб лобіювали інтереси виборців. Давайте будемо звертатися і разом вирішувати ці проблеми. Бо переконати дуже важко. І тоді, коли вернуть, давайте виділимо тих 400 тисяч гривень і на ІТТ», – резюмував міський голова Віктор Сапожніков.

Насамкінець присутні на засіданні вирішили звернутися до вищих органів влади.

І у тексті звернення озвучити свої вимоги щодо відновлення роботи відділення поліції в місті, з приводу гральних закладів та ІТТ.

У межах своєї компетенції та зони впливу депутати міськради планують обмежити графік роботи місцевих гральних закладів. Однак, поки вивчать досвід інших міст у боротьбі з цим бізнесом і на наступних сесіях розглянуть знову це питання.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here