Час плине, а пам’ять не згасає: нововолинці вшанували пам’ять Героїв Небесної Сотні

0
367

Сьогодні, 20 лютого, в Україні – скорбота. П’ята річниця жорстокого розстрілу майданівців – людей, які відстоювали ідеали демократії, й віддано захищали права і свободи людини, а також європейське майбутнє України. Серед них – науковці, викладачі, студенти, вчителі, художники, архітектори, театральні режисери, громадські активісти.

Цей день жертвами і кров’ю вкарбувався в історію України. 5 років тому тодішня влада віддала злочинний наказ застосувати зброю і зробити «зачистку» Майдану, застосовуючи водомети, бронетранспортери і вогнепальну зброю. Справжні бої розгорталися в центрі Києва 18-20 лютого на вулицях Інститутській, Грушевського, на Європейській площі, майдані, у Маріїнському парку.  Результат цієї жорстокої розправи снайперів та бійців спецпідрозділів міліції над мирними протестувальниками – тисячі поранених і майже 100 загиблих.  Ця «Небесна Сотня» своїм життям викупили свободу для мільйонів українців і дала шанс збудувати нову демократичну правову державу. Серед Янголів майдану і наш земляк Сергій Байдовський, який загинув 20 лютого від пострілу в груди на вулиці Інститутській.

Найкривавіші події революції Гідності згадують сьогодні в кожній українській родині. Нововолинськ разом із усією країною віддав шану Небесній Сотні.

Біля фотостели Героїв Небесної Сотні відбувся мітинг пам’яті.

Аби вшанувати подвиг учасників Революції Гідності та увічнити пам’ять Героїв Небесної Сотні тут сьогодні зібралися заступники міського голови, депутати міської ради, представники місцевих установ, організацій, громадських об’єднань, військовослужбовці, учасники АТО, молодь, духовенство та громадськість міста.

«Вкотре ми серцем і пам’яттю повертаємося до трагічних і водночас героїчних лютневих подій 2014-го, які відбувались тоді на столичному Майдані, який об’єднав десятки тисяч українців з усіх регіонів, різних за віком, освітою і життєвим досвідом. Вони пліч-о-пліч боролись за незалежність і справедливість. І разом піднялися на захист демократичних цінностей і європейського майбутнього України. Їх не зупинили ні кулі снайперів, ні гранати, ні водомети. Їхня мужність стала духовним щитом України. За таку бажану свободу сотня українців віддала свої життя. Їх назвали Небесними Ангелами. Серед них і наш земляк – Сергій Байдовський. Саме 20 лютого,  року тому, під час протистоянь у Києві, так і не дочекавшись омріяної перемоги, він загинув від вогнепального поранення. Сергій їхав туди, щоб змінити Україну та її майбутнє. І за це поклав своє життя», – зазначив перший заступник міського голови, секретар ради Андрій Сторонський.

Опісля, священнослужителі на чолі з деканом Но­во­волинської округи митрофорним про­тоієреєм Стефаном Фульмесом відслужили панахиду за загиблими.

«Сьогодні ми вшановуємо відвагу, силу духу і стійкість Героїв Небесної Сотні, які поклали свої тіла й душі на вівтар свободи. Вони ціною жертовності показали, що наш український дух – незламний, а народ – нескорений. Небесна Сотня журавлинним ключем поринула у вирій вічності. Від нас пішли найкращі. Ті, для кого справедливість, гідність, свобода і Україна були не простими словами, а сенсом життя. Небесну Сотню пам’ятатимуть завжди, про них знатимуть прийдешні покоління. Бо Герої не вмирають!», – наголосив Стефан Фульмес.

Героїв охопленої вогнем зими присутні вшанували хвилиною мовчання.

А насамкінець, представники міської ради, громадських організацій та військового комісаріату, а також небайдужі нововолинці поклали квіти до портретів Небесної Сотні. Від учасників заходу також поклали квіти до меморіальної стели загиблих Героїв антитерористичної операції.

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here