У школи та дитсадки Нововолинська не допускатимуть дітей без щеплень

0
2373

У Нововолинську вже з 11 березня не щеплених від кору дітей не допускатимуть до навчання у школах та відвідування дитячих садків. Таке рішення сьогодні, 15 лютого, прийняла міська комісія техногенно-економічної безпеки та надзвичайних ситуацій, яка відбулася під керівництвом заступника міського голови Володимира Рожелюка.

Насамперед, члени комісії заслухали завідувача Нововолинського Центру первинної медико-санітарної допомоги Ольгу Попіку та завідувача  Нововолинського міськрайонного відділу ДУ «Волинський ОЛЦ МОЗ України» Наталію Мариніну щодо стану епідситуації з кором та ГРВІ у місті.

За їх словами, стан охоплення щепленнями проти кору школярів викликає занепокоєння. Адже, незважаючи на ускладнення епідемічної ситуації в області, вакцинуватись нововолинці не дуже поспішають.

Зокрема, Наталія Мариніна зауважила, якщо кількість захворілих на грип та ГРВІ зменшується, то на кір, навпаки, збільшується.  З початку 2019-го у місті зареєстровано 25 випадків захворювання на кір. З них 15 дітей і 10 дорослих.

Оскільки ліків від кору немає, то єдиний шанс врятуватись від небезпечної хвороби – вакцинація.

«Найчастіше на кір хворіють діти без щеплень, які відвідують дитсадки й школи. Але дорослі та підлітки, яким не робили вакцинацію, також можуть захворіти. А от якщо рівень прищепленості в закладі становить 95% то ризик виникнення спалаху в даному навчальному закладі мінімальний», – наголосила завідувач Нововолинського міськрайонного відділу ДУ «Волинський ОЛЦ МОЗ України» Наталія Мариніна.

І запевнила, що місто забезпечене достатньою кількістю якісної вакцини КПК. І, зробивши щеплення, можна захиститись одразу від трьох небезпечних інфекцій – кору, епідемічного паротиту та краснухи.

Завідувач Нововолинського Центру первинної медико-санітарної допомоги Ольга Попіка запевнила, що місті створенні усі необхідні умови, аби вакцинуватися, є й вакцина – якісна і в достатній кількості.

«У Нововолинському Центрі первинної медико-санітарної допомоги можна зробити щеплення від інфекційних захворювань без попереднього запису і талонів. Для цього в амбулаторії ЗПСМ №4 (колишня дитяча поліклініка) відкрили окремий кабінет ( №10 на 2 поверсі з 8-00 до 14-00)», – зазначила Ольга Попіка.

Однак, вакцинуватись і ревакцинуватись нововолинці не поспішають.

«Станом на 15 лютого 2019 вакциновано 100 дітей віком 1 рік, що становить 19% від запланованих 528-ми. Ревакциновано 146 дітей віком 6 років, що становить 24% від запланованих 615-ти», – зауважила Ольга Попіка.

Оскільки кір продовжує «гуляти» містом, а справи із вакцинацією не дуже обнадійливі, то ситуація стає загрозливою.

Завідувач Нововолинського міськрайонного відділу ДУ «Волинський ОЛЦ МОЗ України» Наталія Мариніна наголосила, що відповідно до Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб», дітям, які не отримали профілактичних щеплень згідно з календарем щеплень, відвідувати дитячі заклади не дозволяється.

«Дана норма законодавства регламентує обмеження щодо відвідування невакцинованими дітьми дитячих (виховних, навчальних, оздоровчих) закладів. Зокрема, в ній вказано, що дітям, які не отримали  профілактичних щеплень згідно з календарем щеплень, відвідування дитячих закладів не дозволяється», – констатувала Наталія Мариніна.

Врешті, за підсумками наради, члени комісії прийняли рішення встановити реальну кількість нещеплених учнів або вакцинованих з порушеннями календаря щеплень, в тому числі – за медичними протипоказаннями в освітніх закладах Нововолинська, забезпечити виконання санітарного законодавства щодо обмеження відвідування закладів освіти дітьми, які невакциновані, з 11 березня.

Начальник управління освіти Ольга Лакиш пояснила, що про порушення норми Конституції України, згідно якої кожній дитині гарантується право на освіту не йдеться. Оскільки діти, які не матимуть усіх необхідних щеплень, не будуть відстороненні від процесу навчання, а переведені на дистанційний процес набуття знань.

«Дистанційне навчання — це індивідуалізований процес набуття знань, умінь, навичок і способів пізнавальної діяльності людини, який відбувається за опосередкованої взаємодії віддалених один від одного учасників освітнього процесу. Тобто вчитель дає учневі ряд завдань і виділяє час на їх виконання, а вже той самостійно вдома їх вирішує», – зазначила Ольга Лакиш.

Окрім цього, керівники навчальних закладів мають проводити широкомасштабну просвітницьку кампанію та індивідуальну роботу з батьками-відмовниками щодо обов’язковості щеплень та забезпечити дотримання вимог законодавства щодо вакцинації груп ризику, зокрема, педагогічних працівників та обслуговуючого персоналу освітніх закладів.

Також під час засідання комісії техногенно-економічної безпеки та надзвичайних ситуацій йшлося і про те, що вже незабаром прогнозується спалах ще однієї небезпечної хвороби – дифтерії, від ускладнень якої рівень смертності сягає 50%, а рівень інвалідизації – до 40%. Тому члени комісії закликали нововолинців не затягувати із вакцинацією.

Отож у школярів та їх батьків ще є трішки часу, аби зробити усі необхідні щеплення і мати можливість відвідувати свій навчальний заклад.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here