Загадкова Волинь і таємниче Полісся: нововолинці зустрілись із знаними українськими митцями

0
392

Днями у Нововолинському центрі дитячої та юнацької творчості відбулася творча зустріч із знаними письменниками і науковцями Волині «Загадкова Волинь і таємниче Полісся». Зокрема, аби розкрити маловідомі сторінки волинської історії, презентувати свої нові книги і розповісти про свою творчість, до міста шахтарів завітали доктор філологічних наук, професор Віктор Давидюк та доктор наук із соціальних комунікацій, теж професор Ігор Павлюк.

Жвавий інтерес до незнаних досі фактів з історії рідного краю об’єднав представників місцевої влади, школярів, студентів, викладачів навчальних закладів міста, бібліотекарів та громадських діячів.

Ведучим заходу була неординарна особистість, журналіст, експерт у сфері культури та історії Волинського краю – Василь Ворон.

Саме він і розпочав захід, заінтригувавши присутніх цікавими розповідями з життя і творчості письменників.

Опісля, до слова запросили Віктора Давидюка.

Основні напрямки його наукової діяльності – генеалогія українського фольклору, культурна антропологія, етнологія, археологія. Також він займається мово та мистецтвознавчими дослідженнями. Організував та провів десятки захоплюючих мандрівок селами Волинської, Рівненської, Тернопільської, Хмельницької, Житомирської, Закарпатської, Івано-Франківської областей в Україні, Брестської в Білорусі, Білостоцького воєводства в Польщі.  А ще Віктор Давидюк – один із небагатьох хто вміє читати та писати Венецькими рунами. У своїх працях він дослідив цікаві історії,  пов’язані із західним краєм України, його мешканцями від давніх-давен і аж донині. Отож розповісти Віктору Давидюку нововолинцям було про що.

 

Цікавою стала розповідь Віктора Давидюка про дослідження Василівської церкви-ротонди у Володимирі-Волинському. Тривалий час вважали, що ця церква унікальна і немає аналогів у світі. Професор з’ясував, що аналогічною їй була церква святого Віта у Празі, на місці якої згодом постав собор.

До нерозгаданих таємниць Волині також належать засекречені російськими істориками дані перепису населення про те, що наприкінці ХІХ століття у Володимирі-Волинському жило 17 тисяч хорватів.

Чимало сказаного науковцем викликає здивування, адже в офіційній історії України – багато подій описуються зовсім по-іншому.

«Історія України – це книжка з вирваними сторінками. Як відомо, історію пишуть переможці. А Україна століттями була в рабстві, як не в одному, то в іншому. І є багато тверджень і фактів, що стародавні літописи переписувались іншими людьми. Тому багато історичних подій, постають перед нами у викревленому, спотвореному вигляді. Тому й не дивно, що нинішні дослідження, в тому числі і мої, розходяться з офіційними версіями», – зазначив Віктор Давидюк.

Окрім цікавих розповідей про свою творчу і наукову діяльність, Віктор Давидюк презентував свої нові книги – «Нерозгадані таємниці волинян», «Етнологічний нарис Волині» і «Зачароване Полісся».

«Моя найновіша праця «Зачароване Полісся» описує Західне Полісся та його населення крізь призму історії, археології, антропології, популяційної генетики, етнології, топономіки та фольклору. Окремо аналізується версія західнополіської батьківщини «Велесевої книги». Дослідженні і описані тут факти істотно міняють дотеперішні уявлення про минуле краю та його мешканців. Тому раджу її прочитати усім, кому цікава історія Волині», – анонсував Віктор Давидюк.

Ще один гість Ігор Павлюк – не менш цікава особистість. Ця людина не тільки письменник, науковець, доктор наук із соціальних комунікацій, але й журналіст, лауреат Народної Шевченківської премії, низки всеукраїнських літературних премій, міжнародної премії «Тріумф». А ще автор 42 різножанрових книг. Як йому вдається поєднувати у своїй діяльності науку і творчість він розповів своїм нововолинським шанувальникам. Виявляється, секрет його творчого успіху – любов.

«Я щаслива людина, бо я практично не працюю, а займаюсь улюбленою справою. Все просто – я роблю те, що люблю. Вірші, проза і драматургія – це смисл мого життя. Але і наука – захоплива частина мого життя», – зазначив Ігор Павлюк.

У своїй діяльності він вміло поєднує не лише науку і творчість, а й кілька абсолютно різних літературних жанрів і розмаїття тем.

«Наразі я одночасно пишу 7 книг. Це мемуари, роман, наукові праці, формую нову збірку віршів і ще одну велику п’єсу. Бо мою драматургію нещодавно почали ставити українські театри. Що стосується поезій, то їх я пишу на три основні теми: кохання, космос та Батьківщина. А є вірші, де все це об’єднано», – додав Ігор Павлюк.

Опісля були запитання і відповіді, жваве спілкування з митцями, обговорення їх доробків і почутого під час заходу.

Окрім того, на заході відбувся своєрідний книжковий ярмарок, де всі охочі мали можливість придбати презентовані книги Ігоря Павлюка та Віктора Давидюка.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here