Не тільки стильно і красиво: чому насправді взимку потрібно носити шапку

0
303

У народі вважається, що шапку взимку потрібно носити обов’язково, тому що більша частина тепла втрачається через голову і збільшується небезпека замерзнути. Медики пояснили, що причини дещо інші, але носити шапку обов’язково, – пише Знай.UA.

При низькій температурі і легковажності на вулиці голова піддається охолодженню і звужуються судини, погіршується кровообіг і з’являється тремтіння в тілі. Голова є своєрідною кришкою судини – вашого тіла. Якщо ви відкриваєте його, починають мерзнути і руки, і ноги, незважаючи на те, що вони відповідально утеплюють.

Шапка захищає не тільки голову, але і вуха від вітру і морозу. Так, без шапки збільшується ймовірність заробити отит. Крім того, збільшується ризик простудних захворювань – риніт, гайморит, ангіна. Це пов’язано також з тим, що під час охолодження знижується імунітет і як наслідок до людині простіше липнуть мікроби, віруси і бактерії.

На сильному морозі в мозок надходить більше крові, ніж зазвичай. Саме тому ви можете відчути в перші хвилини перебування на холоді судомний біль. Вони можуть супроводжувати вас і далі (з-за пошкодження судин), незалежно від місця знаходження.

А особа може постраждати таким чином: через переохолодження трапляється невралгія трійчастого і лицьового нерва. Внаслідок цієї хвороби є ймовірність, що схопить параліч, і половина обличчя буде перекошена. Тому обов’язково зверніться до лікаря, якщо ви часто відчуваєте сильну стріляючий біль на морозі.

Також на морозі, якщо ходити без шапки, можуть виникнути проблеми з волоссям. І все через звуження судин. Завдяки морозу знижується живлення волосяних цибулин, що веде до зменшення густоти волосся, а також волосся пересушуються і стають тьмяними.

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here