Вже незабаром нововолинці матимуть електронні медичні картки

0
1043

Електронний попередній запис до сімейних лікарів Нововолинського Центру первинної медико-санітарної допомоги змінює свою адресу. Відтепер зареєструватися на візит до лікаря буде складніше. Але новий онлайн-реєстр має ширший спектр функцій. Зокрема, там сімейний лікар буде вести електронні медичні картки своїх пацієнтів. А ті, у свою чергу, зможуть зайти на неї у будь-який час і переглянути інформацію щодо свого захворювання та призначеного способу лікування.

Аби зареєструватися у онлайн-реєстрі “Медпортал” і створити свій власний кабінет потрібно перейти за посиланням http:// medportal.volyn.ua та створити свій обліковий запис, ввівши свої дані.

 

Однак, щоб убезпечити особисті дані кожного пацієнта, до особистого кабінету прикріплений спеціальний код – секретний ідентифікатор. Дізнатися його можна при наявності паспорта у реєстратора в лікарні або у свого сімейного лікаря.

За словами завідувача центру ПМСД Ольги Попіки, саме у цьому і полягають труднощі й деякі незручності.

«Минулого року у нас діяв попередній електронний запис до сімейних лікарів та педіатрів. Але цю онлайн-систему викупила інша фірма, яка збирається її закривати і створювати власну. Тому ми переходимо на іншу електронну систему, у якій, до речі, задекларовані пацієнти. Вона трішки складніша. Адже для того, щоб зареєструватися треба ввести секретний ідентифікатор. Це код реєстрації амбулаторної медичної картки. Перед тим, як зареєструвати пацієнта на електронній системі МОЗ, ми створюємо електронну карту пацієнта, яка має свій секретний ідентифікатор. І перший раз для того, щоб зареєструватися, треба підійти зі своїм паспортом або в реєстратуру амбулаторії, або до свого сімейного лікаря  і вже там дізнатися цей спеціальний код. Вже коли далі будете заходити в онлайн-реєстр, то вже система пускатиме Вас без запиту цього ідентифікатора», – розповіла Ольга Попіка.

Однак, вона переконує, що ці труднощі – виправдані. Адже онлайн-реєстр поєднується із електронною медичною картою. І кожен пацієнт зможе не лише записатися на прийом до лікаря, а й дізнатися свої власні медичні дані.

«Це добре тим, що пацієнт, як зареєструється і введе свій секретний ідентифікатор, він автоматично попаде на свою електронну амбулаторну карту. А вже з неї зможе дізнатися результати візиту до свого сімейного лікаря чи вузьких спеціалістів, результати обстежень, свої аналізи і рекомендовані рецепти лікування, виявленого у Вас захворювання», – зазначила Ольга Попіка.

Отож – ваш логін – особистий номер телефону, а пароль – набір знаків, які ви обираєте власноруч. Псля правильного заповнення полів з вашими особистими даними необхідно натиснути кнопку «зареєструвати».

Вже після реєстрації ви входите до власного кабінету. Там вводите код ідентифікації, який дізналися у рєстратурі чи у власного сімейного лікаря. Тепер ви є власником своєї унікальної медичної бази даних, де згодом з’явиться інформація щодо вашої історії хвороб та їхнього лікування. З 1 квітня медзаклади переходять працювати на електронні медичні картки.

Тому втрата амбулаторної картки вже не очистить дані про наявність вашої історії хвороб в реєстрі медзакладів.

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here