Чому прийнятий тариф за тепло і сума, вказана у платіжках нововолинців, відрізняються?

0
1637

Нещодавно у соціальних мережах нововолинці підняли тему чергового подорожчання теплоенергії. «Гаряче» обговорення і запальні дискусії викликала і помітна різниця між встановленим тарифом на послугу з централізованого опалення і сумою, вказаною у платіжках мешканців шахтарського міста.

У КП «Нововолинськтеплокомуненерго» роз’ясненили чому виникла така ситуація.

Текст роз’яснення подаємо повністю і без змін:

«В зв’язку з численними зверненнями споживачів про нарахування в грудні місяці за спожиту теплову енергію  КП ”Нововолинськтеплокомуненерго” роз’яснює:

Плата за централізоване опалення для населення у  м. Нововолинську  та сел. Благодатне здійснюється за правилами надання таких послуг та послуг з постачання холодної та гарячої води і водовідведення, затверджених постановою уряду № 630 від 2005 року (із змінами) на даний час це Постанова КМУ від 16.03.2017р. №156.

Якщо у будинку встановлені засоби обліку теплової енергії, споживач платить відповідно до їх показань пропорційно опалювальній площі квартири, а у випадку призначення субсидії – вартість фактично спожитої послуги з урахуванням розміру призначеної субсидії. За відсутності у квартирі та на вводах у багатоквартирний будинок засобів обліку теплової енергії, плата за централізоване опалення справляється з розрахунку за квадратний метр опалювальної площі квартири та з урахуванням фактичної температури зовнішнього повітря і кількості днів надання цієї послуги в місяці, який є розрахунковим.

Встановлений тариф на послугу з централізованого опалення для населення в розмірі – 42,90 гривні за 1 кв. метр опалювальної площі рішенням виконавчого комітету Нововолинської міської ради від 15.11.2018р. №406. Тарифи на централізоване опалення та постачання гарячої води набрали чинності з 01.12.2018 року.

Нагадуємо споживачам, що підставою для перегляду тарифів стала Постанова КМУ від 19 жовтня 2018року №867 ”Положення про покладення спеціальних обов’язків на суб’єктів ринку природного газу для забезпечення загальносуспільних інтересів у процесі функціонування ринку природного газу” в зв’язку зі зміною вартості природного газу для усіх категорій споживачів для населення  вартість природного газу збільшилась на 26,17%, тариф на централізоване опалення збільшився на -19,5%

Але це не означає, що щомісячна плата за опалення буде такою і однаковою протягом опалювального періоду. Розмір щомісячної плати визначається підприємством за формулами, наведеними в п. 40 – 43 згаданих правил, з урахуванням довідки Волинського обласного центру з гідрометеорології, щодо середньодобової температури зовнішнього повітря  в місяці, який є розрахунковим.

Згідно з такими проведеними розрахунками у місті Нововолинську та селищі Благодатне плата за квадратний метр опалювальної площі у жовтні (за 8 діб надання такої послуги) становила 5,90 гривні, у листопаді (24 доби) – 29,08 грн., у грудні (31 доба) – 43,39 грн., гривні за квадратний метр опалювальної площі.

При цьому за показник середньої розрахункової температури у приміщенні бралося 18 градусів. У розрахунках встановленого тарифу враховувалась середня нормативна температура зовнішнього повітря за опалювальний сезон згідно ДСТУ + 0,4ºС.

Фактична середня температура зовнішнього повітря становила у жовтні 7,19 градусів тепла, у листопаді – 0,8 градуси тепла; грудні – 0,2 градуси тепла. Це відповідно зумовило і різницю в оплаті за квадратний метр опалювальної площі у розрізі місяців.

Тобто, в місяці, коли фактична температура зовнішнього повітря була нижче нормативної, плата за послуги була більшою в порівнянні із встановленим тарифом і навпаки, коли температура зовнішнього повітря була вищою – тариф на послуги з централізованого теплопостачання коригувався в сторону зменшення.

Підприємство  щомісячно подає інформацію управлінню соціального захисту населення про розмір плати за квадратний метр опалювальної площі та про перерахунки плати за централізоване опалення в разі ненадання її або надання не в повному обсязі, зниження якості для здійснення перерахунку розміру призначених субсидій за підсумками опалювального періоду. Споживачі, які мають заборгованість за послуги з централізованого опалення мають можливість провести реструктуризацію боргу, це надає їм право звернутись в управління соціального захисту за призначенням субсидії»

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here