Сесія міськради: ліквідація ЖЕКу №3, зміни до місцевого бюджету та кредит «Нововолинськводоканалу»

0
598

У Нововолинську затвердили розмір пайової участі замовника у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста. Про це йшлося сьогодні, 22-го листопада, під час чергової 27-ї сесії міської ради.

Із «Порядком залучення, розрахунку розміру і використання коштів пайової участі у розвитку інфраструктури міста Нововолинська» ознайомив присутніх головний архітектор міста Михайло Вісьтак.

Нагадаємо, що податок на пайову участь – це сплата забудовником певної суми до міської скарбниці. Ці кошти спрямовують на розвиток інфраструктури міста, тобто ремонт і будівництво доріг, тротуарів, упорядкування відпочинкових зон тощо.

Відтак, власники об’єктів, призначення яких є квартири, будинки одноквартирні більше 300 м² загальної площі, багатоквартирні житлові будинки сплачуватимуть 1% від загальної кошторисної вартості будівництва. Так само будуть платити і власники об’єктів, призначення яких будівлі промислові. Однак, замовники тих об’єктів, призначення яких резервуари для нафти, нафтопродуктів та газу, а це автозаправні станції мають сплачувати вже 10% пайової участі. А інші підприємці, які не увійшли до зазначеного переліку – 4%.

До речі, спочатку хотіли зробити ставку пайової участі для місцевих підприємців  – 5%, як в інших містах Волині. Але на постійних депутатських комісіях зійшлися на 4% пайової участі, при цьому на громадських слуханнях підприємці запропонували розмір пайової участі в інфраструктуру міста лише 3%.

Окрім цього питання, під час сьогоднішньої сесії присутні заслухали начальника фінансового управління міськвиконкому Галину Бурочук щодо підсумків виконання міського бюджету за І півріччя 2018-го.

Практично без обговорень, запитань і відповідей обранці внесли зміни до бюджету 2018 року. Вони, зокрема, розподілили субвенційні кошти, які надійшли з державного та обласного бюджетів.

Також нововолинські депутати ухвалили зміни до Програми економічного і соціального розвитку міста, затвердили Статут КП «Нововолинськтеплокомуненерго» та Програму благоустрою міста Нововолинська та смт. Благодатне на 2019-2021 роки.

Окрім того, обранці шахтарського міста дали «зелене світло» на ліквідацію КП «ЖЕК №3» і створення  КП «Єдиний розрахунковий центр» ЖКО, ухвалили регламент роботи відділу «Центр надання адміністративних послуг у місті» та приєдналися до Європейської Хартії рівності жінок і чоловіків у житті місцевих громад.

Серед прийнятих рішень і чимало господарських та земельних. Зокрема, розглянули заяви громадян на приватизацію, постійне користування та оренду земельних ділянок, «дали добро» на розробку документації із землеустрою, передали комунальне майно в оренду, а ще ознайомилися із детальними планами територій земельних ділянок  в Нововолинську і погодили продаж земельних ділянок несільськогосподарського призначення.

Також під час сесії депутати міської ради збільшили на мільйон 99 тисяч гривень статутний капітал КП «Нововолинськтеплокомуненерго» і визначили розмір статутного капіталу підприємства у сумі майже 27,5 мільйонів гривень.

Окрім цього, ще одному місцевому підприємству, «Нововолинськводоканалу», дозволили отримати мільйон гривень у кредит.

Під час розгляду цього питання міський голова Віктор Сапожніков зазначив, що зараз це підприємство має мільйонні борги і цей кредит поповнить обігові кошти, покращить розрахунки по платежах до бюджету і допоможе йому «втриматися на плаву».

«Зараз «Нововолинськводоканал»  у скрутному становищі. Більше 3 мільйонів йому боргують місцеві шахти. Ще кілька мільйонів боргують нововолинці», – наголосив Віктор Борисович.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here