Нововолинців закликали «Нести Україною свічу любові, запалену у власному серці»

0
1208

Сьогодні, 7-го листопада, у Нововолинській центральній міській бібліотеці відбулася творча зустріч з письменником, громадським та політичним діячем, науковцем, кіносценаристом, директором видавництва «Український пріорітет»Володимиром Шовкошитним.

На зустріч з поважним гостем прийшли люди поважного віку й молодь.

До речі, це вже 5-ий, ювілейний приїзд письменника в книгозбірню шахтарського міста.

Цього разу лейтмотивом зустрічі стали слова гостя: «Найпотужніша енергія – енергія віри. Вірмо в те, що робимо, вірмо в Україну».

Любов письменника до України відчувається в усьому: у написаних віршах і прозі, у його вчинках, адже, зі слів гостя «тільки якщо ти знаєш, чиїх батьків ти син, і цінуєш ту землю, де народився, – ти самодостатній».

За його переконанням, Україна має достатній природо-ресурсний потенціал для того, щоб бути першою державою у Європі. І все, що для цього потрібно, – це розвивати національну ідею, яка складається із національної мрії та механізму досягнення цієї мрії.

«Вимріявши Україну, як лідера європейської спільноти, ми повинні реалізувати цю мрію шляхом незалежної суверенної держави», – закликав Володимир Шовкошитний.

Спілкуючись з читачами, письменник розповів про свою творчість і про найяскравіші епізоди зі свого життя. А воно у митця, справді цікаве. Адже Володимир Федорович має чотири вищі освіти, народний депутат України І скликання, ліквідатор наслідків аварії на ЧАЕС, президент Міжнародної організації «Союз Чорнобиля» з 1990 до 2003 року, доктор філософії в галузі політології, автор багатьох писемних видань. А ще він – активний учасник Революції Гідності і стояв на барикадах поруч зі своїми двома синами, один з яких на Донбасі захищав Незалежність країни.

Розповіді гостя були дійсно теплими і щирими, пересипаними жартами і народним фольклором. Володимир Федорович наголосив, що «найбільша розкіш, яку має у житті людина, – це розкіш живого спілкування, бо воно є унікальним і дійсно неповторним».

Нині Володимир Шовкошитний займається і видавничою діяльністю. Як директор видавництва «Український пріоритет», на зустріч привіз кілька найпопулярніших книжок українських авторів з історії та сучасної літератури.

Серед презентованих – «Дике поле» Леоніда Капелюшного, «Руйнуємо міфи» Михайла Лукінюка, «Бог задумав інакше» Йосипа Струцюка та чимало інших патріотичних видань.

Серед літературних новинок і власні. Зокрема, прозові праці – «Білий кречет», «Зорі не стали ближчими», роман «Боривітри» (саме за цю книжку письменника відзначено престижною Міжнародною літературною премією імені Миколи Гоголя «Тріумф»), а також «Мерехтіння зникань» та «Незнакомість мерехтінь».

Знайомство із новими книгами Володимира Шовкошитного органічно перепліталося з вражаючими розповідями про зустрічі з відомими людьми, роздумами про наші витоки, мову, національну ідею, національні інтереси, розвиток нації.

Володимир Шовкошитний роз’яснив присутнім про такі понятия, як «етнос», «народ», «нація», що позначають спільноту людей, об’єднаних у першу чергу кревно, духовно, і головний обов’язок етнічного українця – це процес державотворення.

Також він розповів про Запорізьку Січ і висловив своє щире захоплення мужністю і порядністю козаків.

Окрім цього, присутніх вразили спогади Володимира Шовкошитного про історію перепоховання Василя Стуса, в якому поет приймав безпосередню участь.

Наприкінці письменник звернувся до присутніх і наголосив на важливості створення позитивного іміджу України у світі та закликав «понести Україною свічу любові, запалену у власному серці».

Присутні на зустрічі мали змогу не лише поспілкуватися із Володимиром Шовкошитним і почути уривки з його творів, а також купити книжки з його автографом.

До речі, з книжковими новинками, які нещодавно вийшли у видавництві «Український пріоритет» і які були презентовані на сьогоднішній зустрічі, зможуть ознайомитись усі охочі. Адже за фінансової підтримки міськради, вони відтепер знаходяться на поличках Нововолинської центральної міської бібліотеки.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here