У Нововолинську на громадських слуханнях обговорили розширення виробництва “Кроноспану”

0
467

ТОВ «Кроноспан УА» розширюватиме виробництво. Зокрема, підприємство планує будівництво лінії із виробництва орієнтованостружкової плити (OSB): багатошарового листового композиційного матеріалу, що складається з деревинної стружки, а також будівництво лінії із розпилу та пакування деревини. Про це стало відомо під час громадських слухань, які відбулися в Нововолинському палаці культури.

Захід зацікавив не багатьох нововолинців – у залі було близько не більше півсотні людей, серед яких працівники заводу, представники мерії, депутатського корпусу та активісти.

Насамперед, генеральний директор «Кроноспану» Наталія Покінська прозвітувала про вплив на довкілля ТОВ «Кроноспан УА» з приводу нового будівництва будівель і споруд із встановленням нових та дооснащенням існуючих виробничих ліній деревообробного підприємства.

Вона розповіла про діяльність та плани підприємства. І запевнила: на «Кроноспані» облаштовані усі необхідні фільтри, також тут дотримуються усіх встановлених законодавством нормативів якості атмосферного повітря. А усі викиди забруднюючих речовин перевіряються фактичними дослідженнями і атестованою лабораторією.

«На підприємстві наявний Дозвіл на викиди забруднюючих речовин від 14.12.2017р., строком дії до 14.12.2027р., виданий Управлінням екології та природних ресурсів Волинської обласної державної адміністрації. Згідно діючого Дозволу на підприємстві наявні 43 джерела викиду, з яких одне джерело – пересувне. На кожному джерелі викиду передбачено газоочисне обладнання, що дозволяє знизити викиди забруднюючих речовин до нормативних значень. І, до речі, розміри викидів відповідають усім нормативам», – зазначила Наталія Покінська.

За її словами, майбутнє розширення виробництва – безпечне для міста. Адже наступного року на підприємстві встановлять два нових фільтри: мокрий електростатичний пилоочисник на дільниці висушування стружки та дооснащення дільниці висушування стружки ДСП з влаштуванням вологого електростатичного фільтру.

«Підприємством передбачено заходи щодо зниження рівня шумового навантаження на прилеглу територію. Нове будівництво передбачено в північній частині ділянки, протилежній до житлової забудови, на відстані 319 метрів від житлової забудови. У південно-східній частині території підприємства, зі сторони розташування житлової забудови по вулиці Панасівська, знаходиться існуючий земляний шумозахисний вал», – розповіла Наталія Покінська.

Опісля, свою оцінку впливу «Кроноспану» на довкілля дала головний інженер-еколог ТОВ НВП «Екозахист» Юлія Оксак.

Вона також запевнила, що вплив на навколишнє середовище як існуючого виробництва, так і планової діяльності – мінімальний.

«Робота підприємства здійснюється з дотриманням всіх вимог природоохоронного законодавства. Існуюча та планова діяльність передбачена з сучасним обладнанням та пилогазоосним устаткуванням. Ми проаналізували розрахунок розсіювання та визначили, що перевищення концентрацій забруднюючих речовин відсутні», – наголосила Юлія Оксак.

За її словами, в якості додаткового заходу щодо зниження концентрації пилу проектом передбачено встановлення установки для додаткової очистки запиленого повітря від сушильного барабану Babcock на існуючій дільниці висушування стружки для виготовлення ДСП.

«Також на «Кроноспані» передбачене встановлення мокрого електростатичного пилоочисника ефективністю очищення до 94,9%», – зауважила вона.

Після виступів розпочалось «гаряче» обговорення майбутнього розширення підприємства та його безпеки для навколишнього середовища.

Присутніх, зокрема, цікавило, як саме заміряються викиди шкідливих речовин і проводяться вимірювання, чи достовірні вони, чи контролюються джерела цих викидів і скільки додаткових робочих місць планується створити при розширенні «Кроноспану».

Вкотре піднімали питання встановлення екологічних постів.

Однак, чіткої відповіді на ці цілком доречні пропозиції керівництво «Кроноспану» не дало.

Голова постійної екологічної комісії міської ради Віктор Марчак зауважив, що робити виміри забруднюючих речовин потрібно частіше. Він запевнив, що комісія слідкуватиме за діяльністю підприємства.

Насамкінець, керівництво ТОВ «Кроноспан УА» пообіцяло після вводу технологічного устаткування в експлуатацію дотримуватись встановлених законодавством нормативів якості атмосферного повітря.

«Викиди забруднюючих речовин будуть перевірятися фактичними дослідженнями на джерелах викиду, атестованою лабораторією, для підтвердження достатності прийнятих в проектних матеріалах заходів по досягненню нормативів граничнодопустимих викидів», – запевнила генеральний директор «Кроноспану» Наталія Покінська.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here