У Нововолинська з’явилися реальні шанси стати центром ОТГ

0
452

У Грядівській сільраді, що на Іваничівщині, чи не вперше, за роки децентралізаційної реформи, конструктивно поговорили про перспективи та плани їхньої громади на майбутнє. Така розмова на часі, адже процес добровільного об’єднання в ОТГ та приєднання до вже діючих невпинно наближається до фінішу, – повідомляє Волинська правда.

На виїзну консультацію до села Гряди, на запрошення сільського голова Миколи Борочука та за сприяння Валентини Степюк, виконавчого директора Асоціації МС Прибужжя, приїхали Валентин Малиновський, Василь Гром і Тамара Зубенко, консультанти Офісу реформ Волинського РВ Асоціації міст України. Як відомо такі виїзні консультації – один із заходів проекту «ПУЛЬС», який Асоціація міст України втілює за підтримки USAID.

Про перспективи приєднання до вже існуючих ОТГ чи до Нововолинська у залі засідань сільради зібралися поговорити місцеві та районні депутати, представники виконкому, бюджетники, зокрема, освітяни та медики. Доєднався до розмови і заступник міського голови Нововолинська Олександр Громик.

На початку зустрічі Валентин Малиновський, консультант з правових питань, нагадав присутнім, що можливість створювати ОТГ із центрами в містах обласного значення з’явилася цьогоріч у травні, коли набув чинності Закон щодо добровільного приєднання територіальних громад до міст обласного значення (законопроект № 6466). Як відомо, він дозволяє таким містам, а їх на Волині чотири – Луцьк, Ковель, Володимир-Волинський і Нововолинськ – згуртувати навколо себе сільські та селищні ради в ОТГ без проведення виборів.

Окреслюючи децентралізаційні перспективи Грядівської сільради, до якої входять п’ять сіл, Малиновський зауважив, що вона у дуже вигідному становищі на відміну від багатьох інших сільрад на Волині: може розглядати приєднання як до вже діючих ОТГ у Іваничівському та Володимирі-Волинському районах, так і до Нововолинська, що за якихось п’ять кілометрів – міста обласного значення, де є вся інфраструктура для подальшого розвитку, центру медичного округу.

Василь Гром, консультант з бюджетних питань, у своєму виступі розповів про фінансові можливості Нововолинська, як центру майбутньої ОТГ, звернув увагу присутніх на стан бюджету, доходи та видатки Грядівської сільради. Він зауважив, що Гряди хоч і не заможні, але й торба у них не латана, грошей тут трохи водиться близько 2 мільйонів. Тим часом у Нововолинська загальний бюджет десь півмільярда.

Висловив свою думку щодо приєднання Грядівської сільради до Нововолинська і Олександр Громик.

На завершення більшість присутніх зійшлися на думці, що найкращий варіант для Грядівської сільради – приєднання до Нововолинська і чекати далі немає сенсу. Тож, у Нововолинська з’явилися реальні шанси стати першою ОТГ на Волині із центром у місті обласного значення, що об’єдналася з сільською радою, а у Грядів є нагода не повторяти помилки сусідніх сільрад.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here