9 серпня: свята, прикмети, День ангела

0
100

Сьогодні 221-й день року за григоріанським календарем – до закінчення року залишилося 144 дні. Іменинники – Анфіса, Герман, Климент, Наум, Микола, Пантелеймон, Сава. Міжнародний день корінних народів світу, в Сінгапурі святкують День республіки, в Кот д’Івуарі – Національний день, а в ПАР – День жінки.

Пише Сьогодні.

Усі трави, зібрані 9 серпня, будуть володіти цілющими властивостями.

Мурахи закладають входи до мурашників – скоро буде дощ.

Сильно стрекочуть і стрибають коники – прикмета до того, що погода буде ясною й сухою.

Православне свято 9 серпня

У православній церкві 9 серпня вшановують пам’ять Пантелеймона – цілителя, який числиться в лику великомученика. Відомо, що народився святий Пантелеймон приблизно в III столітті на території Никодимії, а батьком його був багатий язичник. Батько відправив Пантелеймона вчитися лікарській справі до лікаря Єфросинія. Зовсім скоро Пантелеймон стає відомим лікарем і знайомиться з Єрмолаєм – одним з місцевих проповідників, якого вшановують 8 серпня. Саме Єрмолай звертає Пантелеймона до християнської віри.

Важливі та цікаві події 9 серпня в історії

У 1803 році американець Роберт Фултон продемонстрував у Парижі на Сені свій винахід – 20-метрове судно, яке рухав паровий двигун потужністю вісім кінських сил.

1859 рік – американець Натан Еймс запатентував ескалатор.

У 1910-му житель Чикаго Альва Фішер запатентував електричну пральну машину.

1942 рік – в Києві на стадіоні “Зеніт” відбувся так званий “матч смерті”, насправді – черговий з серії матчів між футболістами київської команди “Старт” (частково укомплектованої з гравців “Динамо”) і збірною німецьких зенітників “Флакельф”.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here