Розбудовника Нововолинська Володимира Гочачка привітали з 90-річним ювілеєм

0
747

Днями видатному нововолинцю Володимиру Гочачку, який із 1954 року, починаючи з першого кілочка і впродовж всього свого життя, зводив нові будинки в місті, виповнилося 90 років.

Зі щирими вітаннями та подарунками завітали до оселі ювіляра представники міської ради.

Зокрема, начальник відділу будівництва, комунального господарства і газифікації міськвиконкому Богдан Миронюк подякував ювіляру за віддану і сумлінну працю і вагомий особистий внесок у розбудову та благоустрій міста і побажав міцного здоров’я, довголіття і Божого Благословення.

«Своєю інтелігентністю, виваженістю, повагою до людей і, звичайно, умілою й сумлінною працею Ви завоювали авторитет і шану в нашому місті», – наголосив Богдан Миронюк.

Прийнявши привітання, ювіляр поділився спогадами, розповів цікаві історії з біографії, з часів воєнного лихоліття, з теплотою згадував роки праці в рідному місті, показував дорогі серцю світлини.

Володимир Гочачко народився в селі Туричани Турійського району в сім’ї сільських трударів. Змалку вчився працювати на рідній землі, допомагаючи своїм батькам.

Життя у ювіляра було не легким. На його долю випало чимало труднощів і випробувань. За його плечами – жахіття Другої світової війни, 3 важких роки заслання в лагерях Німеччини. Туди його 14-річним підлітком відправили на примусові роботи. Потім, після повернення на Батьківщину, – 3,5 роки служби в тогочасній армії. А потім, опанувавши професію будівельника, приїхав в Нововолинськ, який тільки будувався.

«Коли, після армії, я вперше приїхав в Нововолинськ, а це було в 1954-му році, це був маленьке село, але поступово, крок за кроком, цеглинка за цеглинкою і тут поставали нові будинки, багатоповерхівки, виростали нові вулиці, шахти і заводи, прокладалась дорога. Будівництво змінило обличчя молодого робочого селища і воно стало містом», – пригадує Володимир Гочачко.

Ювіляр сумлінно трудився столяром, бетонником, муляром-монтажником на будовах. Бригаді мулярів, очолюваної ним, належать будови місцевого Палацу культури, Дитячо-юнацької спортивної школи, а ще 5-та, 8-ма і 9-та шахти.

До речі, свого часу Володимир Гочачко працював і з нинішнім міським головою Нововолинська Віктором Сапожніковим. Цим ювіляр дуже пишається.

«Віктор Борисович дуже хороша людина. Я його хвалив, хвалю і буду хвалити. Оскільки, я з ним працював і добре його знаю, то поважаю його і як людину, і як фахівця, і як очільника міста», – наголосив Володимир Гочачко.

Ще до одруження ювіляр побудував і свій власний будинок, у який потім привів молоду дружину і облаштував «сімейне гніздечко».

За свою нелегку працю Володимир Олександрович удостоєний багатьох державних нагород та відзнак. У скарбниці його успіхів чимало орденів, медалей і Почесних грамот, серед них і кілька від Верховної Ради України.

Однак, найбільше ювіляр пишається не цим, а своєю дружньою родиною.

Зі своєю дружиною Марією Семенівною у любові, повазі й злагоді прожили понад 60-т років, виховали двох синів – Миколу й Василя, п’ять внуків і п’ять правнуків.

Оскільки, саме сім’я – найбільша цінність Володимира Гочачка, то в подарунок на ювілей, йому рідні підготували своєрідне сімейне дерево.

У свої 90, ювіляр – активний, жвавий й енергійний і аж ніяк не виглядає на свій поважний вік.

«Секрет довголіття та внутрішньої молодості – в щоденній праці. Адже лише труд украшає людину», – зізнався Володимир Олександрович.

Тож, як бачимо, життя ювіляр прожив не даремно, адже пишатись дійсно є чим. Володимир Гочачко і будинок побудував, і дерево посадив, і синів виростив. А його творіння – десятки споруд – ще довго будуть нагадувати нам про його творчу і віддану працю.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here