Повідомили, скільки нововолинців можуть втратити субсидії

0
422

Справедливі субсидії. Кожен 5-6 мешканець Нововолинська може втратити субсидію. А все тому, що уряд змінив порядок призначення знижки на оплату комірного. Тепер по-іншому субсидії розраховують, беруть до уваги доходи усіх членів сім’ї, незалежно від місця реєстрації, не отримають субсидії і ті, хто не працює або свої доходи приховує. Посилена й відповідальність за недостовірні дані у деклараціях.

В Україні із травня новий порядок нарахування субсидій. Узагалі їх призначення уряд вирішив усправедливити – надати їх тільки тим, хто цього найбільше потребує. Якщо торік у Нововолинську субсидії мали 70% домогосподарств, то тепер ця цифра різко зменшиться, кожен 5-6 мешканець субсидію може втратити.

З 1 травня в Україні запроваджено новий порядок нарахування субсидій. Суть полягає в тому, щоб припинити надання несправедливих субсидій тим, хто за своїм реальним майновим станом цього не потребує. Принципова позиція уряду навести порядок у визначенні тих, хто дійсно потребує субсидій. Планується посилення перевірок доходів і майнового стану одержувачів субсидій. Це буде відбуватися в кілька етапів. Перший етап – нарахування субсидій і визначення права. На дрому етапі – варифікація, яка проходить через дані реєстрів: фіскальної, міграційної служб, Міністерства юстиції та Міністерства фінансів. Ця інформація дозволить в автоматичному режимі виявляти тих субсидіантів, майновий стан яких сумнівний і потребує певної перевірки,“- розповіла начальник управління праці та соціального захисту населення  Наталія Волчанюк.

Отже, як пояснюють в управлінні праці та соціального захисту населення, субсидії спершу призначатимуть, посилаючись на дані декларацій і довідок, які надають мешканці, а тоді головні державні соціальні  інспектори усю інформацію перевірятимуть і уточнюватимуть. Від самого початку запровадження субсидіювання населення насправді системної перевірки ніколи не було, тепер уряд свої помилки, так би мовити, виправляє.

З початку цього року головними державними соціальними інспекторами і обласною аудиторською перевіркою, яка недавно закінчила свою роботу, виявлено 138 одержувачів субсидій, які вчасно не подали певну інформацію, для того, щоб це вплинуло на право призначення субсидій та на її розмір. Загальна сума, яку повинні повернути одержувачі, становить 870 тисяч гривень. Це інформація, яку заявники мали подати, наприклад: регресні виплати, придбання автомобіля, квартир. Це зробило свій вплив і в результаті ми бачимо нараховані суми, які потрібно повернути. Також є момент коли не вказали вчасно про зміну складу сім”ї, ми провели перерахунки, враховуючи суми, які необхідно повернути. На жаль, суми є дуже великі. Розрахунок цих коштів відбувається згідно відповідної методики. На сьогоднішній день 130 тисяч уже повернуто до держави“, – повідомила Наталія Волчанюк.

Згідно з новим порядком призначення субсидій, тепер до розрахунку беруть інформацію і доходи не лише зареєстрованих у помешканні осіб, а й тих, які проживають де-інде. Тобто, якщо раніше особу із найбільшим доходом чи безробітного можна було прописати в батьків чи інших родичів, то тепер субсидію розраховують на усіх членів родини, і втратити її може, як те домогосподарство, де особа проживає, так те, де вона прописана.

Разом з тим, у нашому місті поширена ситуація, коли люди працездатного віку тривалий час перебувають за кордоном. Субсидія була призначена попередньо рішенням комісії на підставі актів, які складалися ЖЕКами чи в ОСББ, без врахування цієї особи. Відтепер комісія не може цього робити. Такі питання не розглядаються. Питання про призначення субсидії такому домогосподарству є підтвердженням того, що людина отримує доходи, перебуває в трудових відносинах і сплачує єдиний соціальний внесок“, – зауважила начальник управління праці та соціального захисту населення.

Відтак, із новою заявою та декларацією до управління праці та соціального захисту населення необхідно звертатися усім, хто має членів сім’ї, зареєстрованих за іншою адресою, тим, хто проживає в орендованому житлі, внутрішньо переміщеним особам, і тим людям, яким раніше субсидію призначали за рішенням комісії. Окрім того, до управління потрібно з’явитися й тим, в кого неповна зареєстрована сім’я для уточнення даних для призначення субсидії на неопалювальний період.

На минулому тижні ми отримали програмне забезпечення і для автоматичного перепризначення субсидій, продовження її на неопалювальний період у нас зареєстровано 10 тисяч звернень з 14700, які отримували субсидії в опалювальний період. На сьогоднішній день уже запущено програму і проведено нові нарахування, які ми будемо робити на період з травня, незважаючи, що зараз червень. З травня по вересень включно. Ці 5 тисяч перепризначеених субсидій так само потребують додаткового розгляду. Для перевірки і правильного призначення необхідно, насамперед, знати сімейний стан“,- пояснила Наталія Волчанюк.

Для тих, хто здійснив вартісну покупку, чи набув права власності на будь-що, спадок чи подарунок  дорожче за 50 тисяч гривень,  за новими умовами, дають 30 днів, аби про це повідомити. Необхідно повідомляти й про зміну комунальної послуги, яка надавалася (припинення гарячого водопостачання чи перехід на інший вид опалення). Якщо у домогосподарства є прострочена заборгованість станом на 1 травня, воно втрачає право на субсидію. Таких у Нововолинську є 860. Якщо борг погасити і подати про це довідку, або договір реструктуризації, право на субсидію можна відновити. Інформацію фахівці управління прикріплюють до платіжок ЄРЦ і уже розносять поквартирно.

 

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here