Вже понад 12,5 тисяч нововолинців обрали свого сімейного лікаря

0
282

У Нововолинську триває загальнонаціональна кампанія «Обери свого лікаря». На сьогоднішній день 12 607 пацієнтів міста шахтарів уже визначились зі своїм лікарем. З них 10306 дорослих та 2301 дитина.

Найбільше декларацій уклали сімейні лікарі Т.І. Сєргєєва (1408 пацієнтів), Н.С. Григор`єва (1232 пацієнта), В.В. Верес (957 пацієнтів) та лікар-педіатр А.О. Кальчук (636 дітей).

Зазначимо, що декларація – це документ, який підтверджує, що пацієнт хоче обслуговуватися саме у цього лікаря. Підписуючи декларацію з конкретним лікарем, він повідомляє державу в особі Національної служби здоров’я, що плата за обслуговування має надходити в той медичний заклад, в якому працює обраний лікар. З моменту укладання декларації пацієнт звертається до цього лікаря.

«До обов’язків Вашого лікаря входить: лікування та обстеження, призначення необхідних аналізів, направлення до профільних спеціалістів, вакцинація, профілактика захворювань, видача рецептів, медичних довідок та лікарняних листків», – розповіла головний лікар Центру первинної медико-санітарної допомоги Нововолинської міської лікарні Ольга Попіка.

За її словами, лікар не може відмовити у підписанні декларації через хронічні захворювання пацієнта, його вік, стать, соціальний статус, матеріальне становище, зареєстроване місце проживання. Єдина причина для відмови — лікар уже має оптимальну кількість пацієнтів: для терапевта – це 2000, для сімейного лікаря – 1800, для педіатра – 900. В такому разі заклад, у який ви звернулися, має запропонувати вам іншого лікаря.

До речі, серед тих, хто вже уклав угоду з лікарем, 4 ,7 % – іногородні мешканці. Тому нововолинцям із вибором сімейного лікаря і з оформленням з ним декларації варто поспішити. Адже є ризик опинитися «за бортом», бо обраний сімейний лікар може досягти ліміту пацієнтів, з якими підписав декларації про медичне обслуговування. І вже не матиме вільних місць.

Головний лікар Центру первинної медико-санітарної допомоги Нововолинської міської лікарні Ольга Попіка зазначила, що термін дії декларації з лікарем необмежений. Вона діє до того часу, доки ви не вирішите підписати декларацію з іншим лікарем, якщо з якихось причин захочете його змінити. В такому випадку попередня декларація анулюється автоматично.

У Нововолинську реєстрація пацієнтів здійснюється:

– в амбулаторії №1 ЗПСМ, за адресою 5-м 6:з 8.00 до 18.00 у кабінетах №6, №1;
– в амбулаторії №3 ЗПМС, за адресою: пр. Дружби 19: з 8.00- 15.20 у кабінеті №6;
– в амбулаторії смт. Благодатне з 8.00- 15.20 у кабінеті №2;
– в педіатричному відділенні центру ПМСД ( приміщення дитячої поліклініки):
з 8.00-18.00 у кабінеті №15;
– у відділенні загальної практики сімейної медицини ( приміщення дорослої поліклініки) з 8.00-18.00 у кабінетах №33 та №46, субота з 8.00 до 14.00

Нагадаємо, що пацієнт може за бажанням обрати сімейного лікаря незалежно від місця реєстрації. Для укладання декларації необхідно мати при собі паспорт, ідентифікаційний код, мобільний телефон, на який приходить код для підтвердження реєстрації. Для обрання лікаря дитині необхідно взяти ще свідоцтво про її народження. Дитину приводити необов’язково. Декларацію з лікарем в цьому випадку підписує один з батьків або інший законний представник дитини.

Декларація укладається у двох примірниках, один з яких залишається у лікаря, а інший – у пацієнта.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here