У місті шахтарів презентували експериментальну муніципальну картку Ощадбанку

0
595

Сьогодні, 14 червня, у Нововолинській міській раді презентували проект запровадження комплексної багатофункціональної муніципальної картки мешканця міста від Ощадбанку.

Насамперед, організатори розповіли керівникам структурних підрозділів міськради про особливості, переваги та функціональні можливості муніципальних карток.

Зокрема, заступник начальника філії Волинського обласного управління АТ «Ощадбанк» Анатолій Чаблук наголосив, що за такими картками – майбутнє.

«Муніципальні картки — це банківський інструмент і ID-картка, яка засвідчує особу та є «ключем» до адміністративних сервісів сучасного міста, країни, до соціальних програм та пільг. Це мультифункціональна картка та засіб ідентифікації користувача, що відкриває йому можливість отримувати адміністративні послуги on-line», – зазначив він.

Анатолій Чаблук пояснив банківські можливості муніципальних карток.

«За допомогою такої карточки можна отримувати пенсії, зарплати, стипендії, соціальні виплати, можна користуватися кредитною лінією та нон-стоп онлайн-обслуговуванням. Також вона дає можливість розраховуватися в мережі Інтернет, в торгівельно-сервісній мережі та сплачувати комунальні послуги. Скажімо, вона зможе слугувати електронним квитком. А ще міститиме всю інформацію про надані пільги і субсидії, передбачатиме знижки, бонуси у магазинах, аптеках, закладах-партнерах», – розповів представник Ощадбанку.

За його словами, унікальність муніципальних карток в тому, що вони містять фотографію, соціальні дані, штрих-код, індивідуальний номер, електронно-цифровий підпис та ідентифікаційний надпис власника.

Також ці картки можуть бути доступом до електронної медичної картки, тобто даватимуть медикам доступ до всіх захворювань пацієнта, інформації, які використовувалися медикаменти.

«Ця картка спростить надання пільг, призначення адресної допомоги, дасть можливість моніторити заборгованість за спожиті послуги та чимало іншого», – запевнив Анатолій Чаблук.

Ще одна цікава особливість своєрідного банківського «ноу-хау» в тому, що дизайн карток кожне місто розробляє свій.

«В цьому проявляється певна індивідуальність. Адже можна зобразити логотип міста чи якусь будівельну перлину, по якій впізнають це місто. Наприклад, в Луцьку – це замок Любарта», – зауважив банкір.

Адміністрування муніципальних карток здійснює міська рада і саме вона дає старт цьому проекту.

«Насамперед, потрібно все узгодити з місцевими мешканцями. Для цього слід організувати кілька громадських слухань. Якщо громада дає добро, то між міською радою та АТ «Ощадбанк» підписується меморандум про співпрацю. Тоді створюється робоча група, приймаються відповідні нормативні документи і випускаються пілотні муніципальні картки для окремої пільгової категорії мешканців міста», – повідомив Анатолій Чаблук.

Ознайомившись із експериментальним проектом Ощадбанку, нововолинський міський голова Віктор Сапожніков наголосив, що основна задача міськради – зробити користь для людей. І якщо ці картки покращать життя місцевих мешканців – то треба обдумати цю пропозицію.

«Наше місто завжди старалося йти в ногу з часом, прогресувати і експериментувати. Я підтримую все нове. Щоправда, поки-що я туманно уявляю впровадження цих карток в місті. Але зі всім новим завжди так. Я організував цю зустріч, щоб разом обдумати шляхи реалізації цього експериментального проекту. Можливо у Вас з’являться якісь ідеї чи пропозиції щодо застосування цих карток в різних сферах життєдіяльності міста, то звертайтесь. Я залюбки їх розгляну», – зазначив очільник міста, звертаючись до керівників структурних підрозділів міськради.

Ця зустріч була насамперед ознайомчою. А якщо місцеві управлінці зацікавляться новими можливосями муніципальної картки і вирішать їх впровадити у життєдіяльність міста, то представники Ощадбанку організують робочу нараду, під час якої роз’яснлять усі деталі.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here