У Нововолинську ЖЕКи припинили свою діяльність

0
2175

Згідно із Законом України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» ЖЕКи, шляхом ліквідації припинили своє існування. У Нововолинську ЖКП №1, ЖКП №2 та ЖЕК №3 з 10 червня  припинили свою діяльність. Нагадаємо, рішення про їх ліквідацію ухвалили депутати міської ради на засіданні сесії. Наразі проводяться роботи з боржниками за комунальні послуги та виплати заробітних плат працівникам.

Із цього приводу все про Управляючі житлові компанії нам розповіла директор ЖКО Олена Чайка. Вона заявила, що держава просто не в змозі утримувати на своїх плечах 98% приватизованих квартир.

Зауважимо, що Закон «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» враховує інтереси всіх співвласників, визначає їхні права, обов’язки і відповідальність щодо утримання й управління будинком. Зокрема, передбачає, що найважливіші рішення щодо розпорядження та управління спільним майном прийматимуть більшістю голосів співвласників.

Співвласники приватизованих квартир є водночас і співвласниками багатоквартирного будинку. Отже, вони повинні відповідати також і за утримання спільного майна, до якого належать покрівля, ліфти, фасади будинків, вимощення, сходові клітки, тобто все те, чим співвласники будинку користуються разом. До кола осіб, чиє майно є власністю загального користування, належать не тільки співвласники квартир, а й співвласники нежитлових приміщень, що збудовані або придбані чи переведені до нежитлового фонду,”- розповіла Олена Чайка.

Також Олена Чайка заявила, що люди мають право спільно визначити управителя чи управляючу компанію. Якщо ж не визначаться самостійно, то управителя їм призначить міська рада. Утім, мешканці зможуть у будь-який час відмовитися від нього, розірвати угоду та самі вирішити, хто і як управлятиме їхнім будинком.

Основною функцією управителя, зі слів директора ЖКО, є надання якісних та вчасних послуг і поліпшення життя людей. Управління будинком, насамперед, передбачає, що має бути визначена спрямованість компанії. При цьому, як зазначає Олена Чайка, управлінці повинні передбачати випадки збереження будинку, щоб квартири, які приватизовані людьми, можна було продати за більш вигідну ціну. Адже при купівлі квартири насамперед звертають увагу на те, що відбувається зі спільним майном.

Наразі управляючі компанії, які створені на базі ЖЕКів №2 та №3, займаються укладанням угод з людьми, розповідають про тарифи. Люди дійсно переймаються долею свого будинку та прибудинкової території. Вони перевіряють доцільність використання коштів та якість виконаних робіт. Адже їм жити в цьому будинку і відповідати за нього. Зрештою, кожен із нас стає дбайливим власником свого житла — не лише квартири, в якій мешкає, а й даху, під’їзду, підвалу“, – зазначила Олена Чайка.

Щодо тарифів на послуги управляючих компаній, то вони поки не будуть вищими за тарифи ЖЕКів.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here