Нововолинцям радять здавати кліщі на дослідження

0
152

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я у світі набули поширення хвороби, що передаються через укуси кліщів, тому важливо проводити дослідження кліщів на наявність збудників небезпечних інфекційних хвороб (зокрема хвороби Лайма).

Про це йдеться на офіційній сторінці Нововолинської ЦМС у фейсбуці.

Для захисту від укусу кліщів необхідно одягатися у світлий одяг з довгими рукавами і використовувати різні репеленти (відлякуючі комах засоби) та постійно проводити само і взаємоогляд ділянок тіла та одягу.

У випадку виявлення кліща на тілі важливо відразу його зняти (у перші години).
Для кваліфікованого зняття кліща слід звернутися до лікувальної установи (хірургічний кабінет поліклініки; у вихідні дні до чергового хірурга) та обов’язково проконсультуватися у інфекціоніста (сімейного лікаря).

Лікарі рекомендують нововолинцям здавати кліщів на дослідження, які проводяться у лабораторії особливо небезпечних інфекцій за адресою м. Луцьк, проспект Волі, 55.
Графік роботи лабораторії:
понеділок – п’ятниця – 8:00 – 16:00
обідня перерва – 13:00 – 14:00

Дослідженню підлягають кліщі та їх німфи, зняті з тіла людини. У випадку видалення кліща живим, для доставки в лабораторію він поміщається в контейнер для забору харкотиння (можна придбати в аптеках). В кришці контейнеру голкою проколюється отвір для доступу повітря, щоб кліщ дихав. У умовах холодильника може зберігатися живий кліщ до 2-х місяців.

У випадку видалення частини кліща, або він поміщається в такий же контейнер на дно якого кладуть невеликий шматок вати зволожений фізіологічним розчином, щоб матеріал не висох. Може зберігатися до 5-ти діб.
Організацію доставки матеріалу здійснює КІЗ (кабінет інфекційних захворювань). Матеріал приймається понеділок – п’ятниця 8:30 – 13:00. каб. № 29 або 31. Пацієнт приносить його особисто.

Якщо кліща виявлено у вихідні дні, або позаробочий час, ємкість утримується у пацієнта вдома в умовах холодильника і приноситься в наступний робочий день у вказані кабінети.

За бажанням людина може самостійно доставити матеріал в лабораторію м. Луцька, дотримуючись умов зберігання і холодового ланцюга при транспортуванні: доставка проводиться у вказані години.
Пам’ятайте, завжди варто захищатись від укусів будь-яких комах, надто кліщів, щоб не захворіти на небезпечні інфекційні хвороби.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here