7 висновків, що про вас роблять в перші секунди знайомства

0
187

Ще до того, як ми заговоримо, новий знайомий вже вирішує про себе, чи подобаємося ми йому і на що ми здатні. Причому це відбувається підсвідомо, іноді менше, ніж за секунду. І змінити це перше враження буде вкрай складно.

1. Чи можна вам довіряти Нашому мозку потрібно всього 0,1 секунди, щоб зрозуміти, варто довіряти незнайомцеві чи ні.

Учені з Прінстонского університету встановили це в ході незвичайного експерименту. Першій групі учасників показували фотографії незнайомих людей впродовж 0,1 секунди, а у другої групи час для розгляду цих же фото був необмеженим.
Обидві групи вибирали, хто з людей на знімках заслуговує довіри, а хто ні. Дивно, але вибір першої і другої груп був одинаковий.

Висновок простий: ви ще і рота розкрити не встигли, а ваш новий знайомий підсвідомо вже визначив для себе, чи буде він вам довіряти.

2. Наскільки ви доступні Неприємні новини для любительок тату.

Аспірантка Університету Техасу Ліза Оукс в ході річного дослідження дійшла висновку, що жінки з татуюваннями сприймаються людьми як доступніші, схильні до частої зміни партнерів і випадкового сексу. А ось про чоловіків з татуюваннями оточення так не думає.

Ось як результати дослідження прокоментувала співробітниця тату-салону Кайла Хілтон (фото татуювань Кайли брали участь в експерименті): “На мою думку, татуювання – це серйозне зобов’язання. Якщо жінка готова носити малюнок на своєму тілі до кінця життя, то чому вона не може бути постійною в стосунках”? Здається, це слушно. Але варто визнати, що стереотипи в суспільстві залишаються сильними й іноді, щоб справити потрібне враження, тату на видимих ділянках шкіри краще прикрити одягом.

3. Наскільки ви схильні до лідерства

А ось лисі чоловіки можуть порадіти: оточенню вони здаються сильними особистостями із лідерськими якостями, що здатні успішно управляти колективом. Це з’ясували учені з університету Пенсильванії. В ході експериментів вони показували групі добровольців знімки лисих чоловіків і тих, у кого є волосся на голові. Учасники визнали лисих мужнішими, домінуючими, високими і сильними. Правда, волонтерам вони видавалися старшими за свій реальний вік приблизно на 4 роки.

Але цей ефект поширюється тільки на повністю лисих чоловіків з вибритою головою, а не на тих, хто облисів лише частково. Таким чином, якщо чоловікові із залисинами хочеться мати більш мужній вигляд, то краще зовсім побритися.

4. Наскільки ви успішні

Якщо хочете справити враження успішної людини, одягніть костюм, що ідеально сидить та чудово пасує вам по фігурі. Найкращий варіант – зшитий за індивідуальним замовленням. Інші люди вмить помічають такі нюанси, як вдалий або невдалий покрій одягу, наскільки вам в ньому зручно та роблять відповідні висновки про вашу успішність. Такого висновку дійшла група вчених з Великобританії і Туреччини.

Цікаво також те, що жінки в коротких спідницях і блузах з глибоким декольте сприймаються як співробітниці з нижчим статусом, ніж ті пані, що суворо дотримуються дрес-коду і носять більш закритий одяг. Вчені пов’язують це з тим, що закрите тіло історично асоціюється з владою. Представники правлячих структур завжди носили закритий одяг.

Певні висновки про вас зроблять і після того, як ви потиснете новому знайомому руку. Оптимальне привітання, на думку психологів, в міру сильне, не занадто швидке або затягнуте, очі дивляться в очі співрозмовника. Занадто міцне рукостискання, яке ніби затискає долоню в лещата, сприймається як ознака агресії, бажання домінувати і натяк на те, що ви небезпечний конкурент. Занадто слабке, в’яле послужить сигналом про незацікавленість в спілкуванні, а також про нерішучість. Дуже швидке рукостискання, коли людина ніби скоріше хоче відсмикувати руку, говоритиме про такі риси, як нервозність і невпевненість в собі. Якщо хочете продемонструвати свою особливу прихильність і довіру, потисніть руку співрозмовника обома руками. Він запам’ятає вас як приємну і чесну людину.

6. Наскільки ви добросовісні

Те, наскільки чисто і охайно виглядає ваше взуття, може вплинути на вашу кар’єру і навіть особисте життя. “Якщо на першому побаченні я побачу, що у чоловіка брудне взуття, то з ним більше не зустрічатимуся. Якщо він не може привести до ладу навіть своє взуття, то навряд чи він піклуватиметься про мене. Зустрічаючись з новими бізнес-партнерами, я також оцінюю їх взуття і розумію, чи варто взагалі мати з ними справу”, – говорить Фейтз Ег’югу, директор сіднейського агентства Raw Fashion.

Взуття може багато що розповісти про наш вік, соціальний статус, рівень прибутків і навіть про емоційну стабільність. Це з’ясували в ході наукового експерименту в університеті Канзасу. Психологи роздали 63-м студентам фотографії 208 пар взуття і попросили зробити висновки про тих, хто її носить. Доглянуте акуратне взуття, хоч і не нове, говорить про сумлінність і виконавчу людину, упевнені опитані. Стильне дороге взуття відразу надає солідності та статусу в суспільстві. Яскраве і незвичайне взуття, на думку респондентів, належить екстравертам. А ось якщо взуття зовсім нове, ультрамодне і чванливе, це говорить про тривожність, сильне бажання справити враження і зацикленість на зовнішності.

7. Наскільки ви схильні до авантюр

Люди оцінюють не лише вашу зовнішність, але і манеру рухатися. У Даремському університеті провели наступний експеримент: студентам показували короткі відеоролики, де було видно тільки ходу людини і просили назвати її особистісні якості

На думку тих, що брали участь в експерименті, енергійна тверда хода говорить про екстраверсію, схильність до авантюр, цілеспрямованість. Такі люди завжди досягають свого, але іноді здаються холодними і недоступними. Отже, якщо ви ходите дуже швидко, іноді варто пригальмувати і підлаштуватися під темп співрозмовника. Люди з важкою повільною ходою, схильні сутулитися, сприймаються як замкнуті, пасивні та сором’язливі. А ті, у кого засмикана, нерівна хода, показують тим самим свою нервозність. Отож, якщо хочете справити на когось враження, розпрямте плечі і крокуйте прямо і упевнено.

Цікаво, що висновки, які роблять співрозмовники в перші секунди знайомства, можуть бути помилковими. Так, людина з повільною ходою зовсім не обов’язково любить подорожі менше, ніж та, хто крокує швидко. Проте, готуючись до важливої зустрічі, не забудьте про ті сигнали, які мимоволі посилають співрозмовникові ваше тіло і зовнішність.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here