У Володимирі-Волинському презентували відреставровані ікони ХVІІІ століття

0
221

Уперше у Володимир-Волинському історичному музеї виставлені відреставровані твори сакрального мистецтва 18-19 століть з колекції музею, – повідомляє Володимир media.

Реставрацію колекції старовинних ікон проводила Львівська філія Національного науково-дослідного реставраційного центру України, яка, за словами її директора Тараса Отковича, співпрацює з музеєм Володимира-Волинського близько десяти років. За цей час реставратори повернули до життя кілька десятків експонатів. Найстаріший з яких датований XVI століттям. Це унікальна ікона – Спас Нерукотворний, яка незабаром поповнить колекцію живопису на виставці у Києві.

Директор Володимир-Волинського музею Володимир Стемковський зазначив, у сховищах є чимало експозицій, які потребують реставрації. Однак, якщо й вдасться їх повернути до життя, виникає проблема з додатковою площею, на якій можна було б все розмістити. Бо втиснути все у музей неможливо.

Директорка музею Волинської ікони Тетяна Єлісєєва розповіла, що колекція волинського іконопису XVI-XVIII ст. історичного музею Володимира-Волинського була створена на початку 80-х років минулого сторіччя, зокрема директором Заклектою, котрий разом з працівниками краєзнавчого музею об’їздив всю Волинь у пошуках експозицій. Оскільки на той час усі пам’ятки передавались саме до обласного музею, йому вдалося буквально «вигризти» частину цієї колекції для Володимира, яка згодом увійшла до каталогу Волинської ікони ХVI-ХVIІ століть Волинського краєзнавчого музею. Однак на той час ікони не були реставровані. Тепер, коли розпочався процес їх повернення до життя, можна буде робити нові каталоги, вводити в обіг оновлені наукові роботи та описувати їх. Окрім того, з’явиться можливість відкривати волинський живопис і для гостей міста, що може стати родзинкою історичного музею.

На виставці представлена унікальна свого роду ікона Іоанна Златоуста XVIII ст. За легендою, вона знаходилась в одному з Володимир-Волинських храмі, названому на честь цього святого, який був знищений внаслідок пожежі. Однак дивом вдалося врятувати її. За словами працівниці Львівської філії Національного науково-дослідного реставраційного центру, коли вона надійшла до них, ледь проглядався образ Іоанна Златоуста. Тепер він чітко вимальовується і навіть можна побачити написи внизу твору.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here