Нововолинці, будьте обережні на відпочинку! Кліщі атакують.

0
354

Прес-служба Волинського обласного лабораторного центру повіідомляє: потепління викликало активізацію кліщів у природі. Ці малоприємні комахи переносять ряд інфекцій (найпоширеніші — туляремія, кліщовий енцефаліт, хвороба Лайма). Такі хвороби є вкрай небезпечними через ураження нервової і серцево-судинної систем, суглобів і опорно-рухового апарату та часто приводять до інвалідності.

Щорічно від укусів кліщів страждають понад 20 тисяч українців, майже 2 тис. з них заражаються інфекційними захворюваннями.

Для уникнення укусу кліщів варто знати наступне:

— Кліщі найбільш активні в травні-червні, а також в серпні-вересні. Кліщі живуть переважно в сирих і вологих місцях, на прогрітих сонцем схилах, у високій траві, кущах, сухостою, біля стежок і лісових доріг.

— Температурні умови (повітря від 5 до 20 0 С) найбільш сприятливі для активізації кліщів.

— У міських парках, скверах, на дачі ризик зіткнутися з цими комахами також можливий, хоча й менший, ніж в «дикому» лісі.

— Якщо зібралися на природу – варто надягнути світлий одяг з довгими рукавами (на ньому краще видно кліщів) та обов’язково використовуйте спеціальні репеленти для відлякування кліщів.

— Після повернення з відпочинку на природі — негайно провести огляд і взаємоогляд шкірних покривів та випрати верхній одяг.

— Пам’ятайте, що кліщів можливо «занести» з лісу із речами, букетом лісових квітів, на шерсті домашніх тварин тощо.

— Зняти кліща можна самостійно (захопивши спеціальним зігнутим пластмасовим пінцетом, або викручуючи в різні сторони). Важливо не відірвати голову кліща. Після чого слід ретельно помити руки з милом.

— Для ефективного видалення кліща краще звернутись до лікувальної установи за місцем проживання.

— Пам’ятайте, що чим довший термін перебування кліща в тілі, тим більша ймовірність захворіти на бореліоз.

— Частим симптомом початку захворювання є підвищення температури тіла, болючість у м’язах та наявність плями на місці укусу кліща, яка може зміщуватись, або зникати (мігруюча еритема).

— Важливо не чекати симптомів, а заздалегідь здати аналіз крові на бореліоз, а при позитивному результаті — пройти курс лікування.

— Знятого кліща можливо дослідити на наявність збудників хвороб у лабораторії особливо небезпечних інфекцій ДУ «Волинський ОЛЦ МОЗ України» (за адресою: м. Луцьк, проспект Волі, 55).

Тож, пам’ятайте, вихід до лісу – це не лише відпочинок на природі, але й можливість «принести» небезпечні інфекційні хвороби.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here