В Нововолинській міській бібліотеці відбувся захід з нагоди ювілею Волинської поетеси Тетяни Айстри

0
2161

Знана в Нововолинську і за його межами поетеса, педагог, краєзнавець Тетяна Петрівна Антонюк, відома нам як Тетяна Айстра, нещодавно відсвяткувала своє сімдесятиріччя. З нагоди цього ювілею у міській читальні відбулася зустріч-діалог “Хай легенда в тобі забринить”.

В рамках заходу поетеса поділилася своїми новими творчими здобутками розповіла, про те що підштовхнуло її до творчості, зокрема наголосила на тому, що спонукало випустити в світ свої збірки і взяти псевдонім.

Легенди я почала селити в свою душу, ще в дитинстві коли приїхала на Волинь“- розповідає поетеса.

Тетяна Петрівна переказувала і переписувала свої легенди дітям і студентам, які  постійно поверталися до неї, і вона знову і знову переповідала їм історії, які протягом всього свого життя переписувала зі слів старожилів і відроджувала, а потім стилізувала їх на власний віршований лад.

Люди називали їх то баладами, то переспівами і неодноразово наголошували їй про те що збирати і зберігати такі надбання, та не оприлюднювати їх це гріх.

Все це спонукало її зібрати всі свої легенди в збірку та надрукувати їх для світу.

Ілюстрації для книги також намальовані дитиною, адже і сама книга була видана насамперед для них.

Легенди поселилися в моїй душі і я їх вишила своїми почуттями“, – так Тетяна Айстра описує своє відношення до написання своїх творів виражає свою любов до них.

Були і випадки коли при написанні плакала розповіла поетесса, хто читав її твори той зрозуміє.

Взяти псевдонім поетесу спонукала ситуація з чоловіком, який не вважав за потрібне друкувати твори своєї дружини, а також не бажав її визнання. Але в ніч, коли Тетяна обдумувала варіанти для свого псевдоніму, їй наснилися осінні квіти в центрі яких були саме айстри. Тому недовго поміркувавши, назвалася саме айстрою.


Зі слів поетесси в непростий період, після втрати молодшого сина, який особливо підтримував її бажання нести в світ свою творчість, і наполягав надрукувати книжку, щоб зібрати всі віршовані легенди в збірку, вона прийняла рішення втілити цю ідею в життя. Проте обставини склалися так що книга вийшла в друк уже по його смерті.

У доробку поетеси є три збірки, дві з яких (“Легенди Поліського краю” та “Легенди Волинського краю”), було видано Іваничівським відділом освіти та розповсюджено без її участі, оскільки в цей час нестало її чоловіка.

Було також написано ще багато красивих легенд які втратилися, а також тих, які не були надруковані та багато незакінчених творів.

На заході також був присутній заслужений працівник культури України Олександр Пилипович Каліщук, який поклав на музику вірші Тетяни Айстри “Яблунева заметіль” та “З піснею будьмо щасливі”. Одну з них прослухали прямо під час заходу.

Присутні також мали можливість прослухати з уст авторки та запрошених школярів одні з найкращих творів поетеси, а також одну з її легенд, яка ще не була опублікована.

Під кінець вечора шанувальники творчості Тетяни Антонюк привітали поетесу з ювілеєм, подарували подарунки та квіти, зачитали привітання та запевнили, що вона – поетеса від Бога, з нелегкою долею, великим талантом і щирою душею.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here