Традиції Провідної неділі в Нововолинську

0
879

Тиждень після Великодня в Україні традиційно називають Поминальним. Він закінчується Поминальною неділею або Проводами. Цьогоріч Провідна неділя випадає на 15 квітня.

В цей день сім’ї збираються на кладовищах, щоб помолитися за близьких, що пішли у вічність.

Вважається, що після Великодня на цілий тиждень Господь відпускає душі померлих на землю. А вже у неділю ці душі приходять на цвинтар, тож рідні мають змогу з ними “поспілкува­тися”, здобути певну позитивну енергію. А також попрощатись, адже цього дня вони повертаються назад, на небо. Кажуть, коли у Провідну неділю падає дощ, то котрась із душ плаче, що Господь не відпустив її до рідних за земні гріхи.

Подекуди біля могил ставлять столи і лавки. І на Провідну неділю приходять всією родиною, накривають стіл і справляють поминальний обід.

Чи правильно це ми запитали в священика Нововолинського Святодухівського собору отця Івана.

У саму Провідну неділю сім’ї усі разом приходять в храми, де разом зі священнослужителями підносять свої щирі молитви до Господа Бога за упокій своїх близьких. Потім на кладовищах також звершують заупокійні молитви за своїх рідних і знайомих. На могилі священик служить коротеньку літію і освячує могилу свяченною водою. Подекуди збереглася язичницька традиція: влаштовувати біля могил трапези. Споживають різноманітну їжу і, навіть, розпивають алкогольні напитки. Однак, цього робити не треба. Коли ми приходимо на кладбище, то наші рідні, які відійшли у вічність вже не потребують цих харчів, а найперше потребують нашої щирої молитви“, – зазначив священик.

Священик наполягає на тому, що завдання людей під час Провід – не наїдатися й напиватися на цвинтарі, а потім ще й залишати наїдки на могилах. Адже це все можуть розтягнути дикі звірі, пташки, безпритульні собаки. Ні, християни мають ділитися з тими, хто потребує. Тому краще віддати кілька пасочок, наприклад, у притулок для бездомних людей.

Напередодні люди ходять прибирати могили своїх померлих родичів і прикрашають їх різними квітами, синтетичними вінками. Але, за словами отця Івана, штучні букети забруднюють навколишнє середовище. Тому все-таки краще надавати перевагу живим квітам.

Люди приходять перед Провідною неділею на кладбище і прикрашають могили штучними квітами. А потім, через деякий час, вони викидають їх на смітник і забруднюють наше навколишнє середовище. Дехто їх спалює і цим отруює природу. Хоча буває й так, що рідні померлих людей живуть далеко і рідко приїжджають, тому штучні букети для них – це гарний вихід із ситуації“, – зауважив отець Іван.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here