Сьогодні святкуємо Міжнародний день дитячої книги

0
321
Щороку в день народження відомого данського казкаря Ганса Крістіана Андерсена відзначається Міжнародний день дитячої книги, що був заснований у 1967 році згідно з рішенням Міжнародної ради з дитячої книги. Його метою є привернення уваги до дитячої книжки, популяризація читання серед дітей.

Однією з головних ініціаторок проведення цього свята стала німецька дитяча письменниця, діячка світової дитячої літератури, засновниця IBBY Елла Лепман. Ще на початку 50-х років минулого століття вона пропонувала заснувати «маленьку нобелівську премію» з дитячої літератури – Міжнародну премію імені Ганса Крістіана Андерсена.

Починаючи з 1956 року, премія присуджується найкращому авторові дитячої книги, а з 1966 року її почали вручати і кращому ілюстраторові. Найвищою і найпочеснішою з трьох премій-нагород вважається Золота медаль з профілем казкаря. Її присуджують найвизначнішим майстрам у галузі дитячої книги і вручають на конгресі Міжнародної ради з дитячої книги.

Дитячі книги – це не тільки література, коли всім смішно, кумедно або забавно, і не коли все просто і наочно, яскраво і привертає увагу, а коли за допомогою художніх образів, зрозумілих дітям, розповідається про життя, тобто в правильній дитячій літературі перед нами, перш за все, постає яскрава картина світу в різних життєвих ситуаціях.
Цікаві факти про казки та казкарів
1. Барон Мюнхгаузен був цілком реальним історичним обличчям, який придумував неймовірні історії про свої пригоди.
2. Існує англійська народна казка, в якій головного героя звуть Джоні-пончик. Це аналог українського Колобка. А найпоширенішим «колегою» Колобка можна назвати Пряникового (імбирного) чоловічка з США.
3. В оригінальному творі «Книга джунглів» Багіра – це персонаж чоловічої статі. Російські та українські перекладачі поміняли Багірі стать, швидше за все, тому, що слово «пантера» – жіночого роду.
4. У Діснея фільм про Русалоньку закінчується пишним весіллям Аріель і Еріка. В оригінальній версії бідне дитя стрибає в море і вмирає, перетворившись в морську піну.

5. За однією з версій, відома негативна героїня багатьох російських казок Баба-яга сталася, від східного слова Бабай-ага або злий пан.

6. Нетлінні мощі Іллі Муромця зберігаються в Дальніх печерах Києво-Печерської лаври (Київ). Билинний богатир був реальною людиною – до речі, цілком звичайного росту.

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here