Переведення годинника на літній час: як легко адаптуватись?

0
34736

Кожну весну, в останню неділю березня Україна переходить на літній час – стрілки годинника переводяться на одну годину вперед. Цьогоріч це відбулося сьогодні вночі з 24 на 25 березня. 

Як легко адаптуватися до переходу на літній час

  • Лікарі радять кілька днів до і після переведення стрілок лягати спати і прокидатися трохи раніше, ніж зазвичай.
  • Також рекомендується частіше бувати на свіжому повітрі і більше гуляти.
  • Слід відмовитися від алкоголю, важкої жирної їжі, пити більше води.
  • Також медики радять у ці дні уникати зайвих хвилювань і втоми, оскільки зміна режиму сну і сама по собі стрес для організму.
  • Постарайтеся не брати на себе додаткової роботи і більше відпочивайте.

Коли і чому почали переводити годинник?

Усі знають Бенджаміна Франкліна– знаменитого американського політика, вченого, письменника і журналіста. Саме йому в голову прийшла ідея переводити стрілки годинника, щоб економити на енергії у вигляді свічок. Переведення часу всього на одну годину давало великі переваги. Таку ідею сприйняли на “ура” і затвердили. Таким чином, робітничий клас міг працювати на годину довше, а джерела світла використовувати менше.

Поступово чутка про зміни і можливості економії розходилася по світу. І ось уже в Німеччині почали переводити час, а за нею підтяглися й інші країни. На сьогоднішній день в Європі і по інших континентах країни переходять на літній і зимовий час, у весняний і осінній період відповідно.

Для України більш природній зимовий час. В 2011 році було вирішено відмовитися від переведення стрілок і залишитися на літньому часі, однак багато хто сприйняв це негативно. Вже в 2012 році перехід на зимовий час знову повернули.

В останні роки чимало країн виступають за скасування переведення годинників на літній і зимовий час. Свій протест уже висловили Польща, Фінляндія та Естонія. Які причини таких резолюцій? У першу чергу уряд турбується про здоров’я своїх громадян. Як відомо перехід з одного часового поясу в інший погано позначається на самопочутті людини, та й у цілому на її здоров’ю.

Подбайте про своє здоров’я

Літні переходи часу гірше позначаються на людині, ніж зимові. Біологічні ритми зсуваються. Організм відчуває дискомфорт, тільки не може зрозуміти причину. За кілька днів до переведення годинників і тиждень після, особливо важливо стежити за своїм харчуванням, намагатися не потрапляти в стресові ситуації. Так само необхідно забезпечити своє тіло фізичною активністю, щоб йому було легше перенести зміни в житті. Ну і звичайно здоровий сон. Не намагайтеся виспатися про запас, від цього користі мало. Важливо грамотно розподіляти час відпочинку і бадьорості. Тоді при переході на літній час ваш організм буде триматися стійко.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here