Тобі ми вдячні, загадковий Лелю: нововолинці вшанували пам’ять Олександра Бобака

0
658

Сьогодні у Нововолинській центральній міській бібліотеці відбувся вечір-спогад «…тобі ми вдячні, загадковий Лелю». Захід присвячений 60-річчю від Дня народження Олександра Бобака – фотокореспондента, поета і краєзнавця. Поетичний псевдонім – Олександр Лель, краєзнавче ім’я – Олекса Хведів.

Аби вклонитися його пам’яті, у книгозбірні зібралися рідні, друзі, колеги, побратими по перу, учні навчального закладу, у якому він працював, шанувальники його творчості і просто не байдужі нововолинці, які знали, любили і поважали свого талановитого земляка.

Ведучі заходу – бібліотекар Нововолинської центральної міської бібліотеки Людмила Турик та директор Нововолинської централізованої бібліотечної системи Світлана Кухарук – пригадали найцікавіші сторінки життєвого і творчого шляху Олександра Бобака і розповіли, яке важливе значення мають праці знаного новолинця для усієї країни.

Зокрема, Світлана Кухарук наголосила:

«Олександр Бобак тримав духовність нововолинців».

Зі слів ведучих, творче життя Олександра Бобака можна умовно поділити на три взаємопов’язаних періоди: журналістика, поезія і краєзнавство.

Саме у Нововолинську Олександр Бобак пов’язав свою долю з газетою. Розпочав із заводської багатотиражної газети ВО «Оснастка», а потім працював фотокореспондентом у міських часописах «Робітничий голос», «Народна рада», «Наше місто».

Журналістську роботу творчо поєднував з краєзнавчою, яка стала його внутрішньою потребою з молодих літ.

Досліджував історію населених пунктів краю та історію місцевих храмів. Особливо хвилювався становищем церков Київського патріархату, багато спілкувався з місцевими священиками. Із присвятою до 2000-річчя Різдва Христового дослідив і видав серію буклетів про святині Надбужжя. Досліджував родоводи постатей Прибужжя: родини Драгоманових, Караваєвих, Коровицьких, життя яких було пов’язане з Прибужжям. Свої краєзнавчі доробки підписував псевдонімом Олекса Хведів.

Тісно співпрацював з Іваничівським і Нововолинським історичними музеями, бібліотеками Нововолинська та Іванич. З 1999 року і упродовж багатьох років очолював краєзнавчий осередок міста Нововолинська, ініціював та редагував сторінку міського осередку краєзнавців «Спадщина» в часописі «Наше місто».

Ще одним крилом натхнення Олександра Бобака була поезія. Нею він жив ще зі шкільних років, але виніс поетичне слово на суд читача вже у зрілому віці. Перша збірка поезій «Душі зізнання» вийшла друком 1999-го. Друга – «На зламі віків» – через 10 років. Свої поетичні твори підписував псевдонімом Олександр Лель.

У книгах – філософські роздуми про сенс життя, духовний світ сучасної людини, мрії, і, звичайно, любов – до рідної землі, мами, дружини, дітей та родини.

29 жовтня 2009 року на 52 році життя передчасно, від важкої хвороби, Олександр Бобак пішов з життя, залишивши для нащадків своє світле ім’я та чималу поетичну і краєзнавчу спадщину.

Під час заходу у книгозбірні учні зачитали вірші поета, а рідні, друзі і колеги поділилися із присутніми найсокровеннішим – своїми спогадами про рідну і близьку людину.

Зокрема, сестра Люба зазначила: «Мій брат був дуже розумний і талановитий. Він дослідив власне коріння роду до 10 покоління. Зараз я часто його переглядаю і постійно знаходжу щось нове. Там є і багато мені незрозумілого, але запитати про це, вже нема в кого».

Оскільки поезії Олександра Бобака дуже милозвучні і легко лягають на музику, то на заході лунали і пісні. Зокрема, співробітники бібліотеки-філії №3 Лариса Боратинець та Марія Гінчук виконали пісню «Що ти знаєш про мрії жіночі?»

Спеціально до заходу, працівники книгозбірні підготували виставку праць Олександра Бобака. На ній і газети з фотосвітлинами, і поетичні збірки, і краєзнавчі доробки.

А син знаного нововолинця – Олександр Олександрович Бобак, який пішов по стопах батька і теж є професійним фотокореспондентом, підготовав персональну виставку, присвячену татові.

А закінчився вечір-спогад заупокійною літією, під час якої присутні пом’янули свого знаного, талановитого земляка.

Пам’ятка: Олександр Бобак – відомий краєзнавець Прибужжя, поет і журналіст, член правління Волинської обласної організації Національної спілки краєзнавців України, автор багатьох праць та історико-краєзнавчих нарисів.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here