Ситуація із захворюванням волинян на кір та ГРВІ загострилась

0
150

За оперативними даними за останній тиждень на кір в області захворіло 5 осіб, з них 3 — діти. Найбільше випадків зафіксовано в м. Ковелі. Всього у 2018 році зареєстровано 24 випадки кору. Із числа захворілих майже 71% це діти. З початку епідемічного підйому в області зареєстровано чотири спалахи кору, при цьому потерпіло 33 особи, 30 з котрих — діти. Основна причина виникнення спалахів – це відсутність щеплень проти кору у захворілих, або імунізація з порушенням календаря.

Про це повідомляють на сайті Волинського обласного лабораторного центру МОЗ України.

На сьогодні продовжується проведення профілактичних та протиепідемічних заходів у сімейних вогнищах ромів в Турійському районі, де на кір захворіло 10 дітей, м. Ковелі, де захворіло 2 дітей та інших осередках для їх локалізації та ліквідації.

Протягом останнього тижня інтенсивність епідпроцесу грипу та ГРВІ зросла на 26,3%, що свідчить про високий рівень поширення захворюваності. В області захворіло понад 8,1 тис. проти 6,4 тис. попереднього тижня. Кількість госпіталізованих з ускладненнями «ГРВІ» збільшилась на 32,8% і становить 263 осіб (проти 198 хворих минулого тижня), з них 72% — це діти.

Показник захворюваності вищий від розрахункового епідемічного порогу на 7,6 %. Перевищення епідемічного порогу зареєстровано в Шацькому районі та м. Луцьку відповідно на 14,8% та 2,7%. Найвищі показники захворюваності на грип та ГРВІ зареєстровано в Маневицькому, Володимир-Волинському, Камінь-Каширському районах. Із числа хворих діти до 17 років становили понад 68,5%.

З початку епідемічного сезону вже перехворіло понад 97 тисяч волинян (8,5%), що менше рівня минулого року на 16%.

З початку епідемічного сезону досліджено 50 зразків біоматеріалу від хворих на грип та ГРВІ. В 7 зразках виявлено вірус грипу типу В сезонний. Циркуляція його встановлена в Рожищенському, Луцькому, Ківерцівському районах та м. Луцьку.

Протягом останнього тижня темп приросту захворюваності серед дітей від 5 до 17 років зріс на 46 %. Враховуючи пропозиції лікарів-епідеміологів, котрі надано на основі щоденного моніторингу захворюваності на ГРВІ та грип у навчально-виховних закладах, органами місцевого самоврядування призупинено навчання в 59 школах, де кількість відсутніх більше 20%, в тому числі всі школи міст Луцька та Володимир-Волинська, окремі школи камінь-Каширського, Ківерцівського, Ковельського, Луцького, Ратнівського, Рожищенського районів та м. Нововолинська.

З початку епідемічного сезону проти грипу на Волині вакциновано 2891 особа, (або 87% від обсягу), в т.ч. 1274 дитини до 17років.

З інфекцій, що передаються фекально-оральним шляхом реєструються спорадичні випадки інфекційних гастроентероколітів. Діарейна група захворювань становить 29% від інфекційних захворювань за тиждень.

Продовжуються заходи профілактичного спрямування щодо попередження виникнення особливо-небезпечних інфекційних захворювань, в тому числі, спільних для людей і тварин.

Епідеміологами обласного лабораторного центру проводиться моніторинг звернень громадян за медичною допомогою з приводу укусів їх тваринами та ситуації щодо сказу серед тварин. На сьогодні ситуація контрольована: з початку року за медичною допомогою з приводу укусів тваринами звернулось до 100 осіб, що є на рівні звернень минулого року.

Продовжується проведення протиепідемічних заходів по локалізації і ліквідації осередків захворювань та заходи профілактичного спрямування.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here