Зелена енергетика: Європа знайшла спосіб забути про комунальне рабство

0
167
Заощадити мільйони і відмовитися від зайвого – перспективи майбутнього, які стануть в нагоді українцям

Розвинені європейські країни вже давно планують остаточно перейти на використання “зеленої енергетики”, котра замінить газ, вугілля та нафту. Першою у списку стала Норвегія – там вже відмовилися від звичних для нас ресурсів на користь відновлювальних джерел.

За тисячу кілометрів від Києва, в Осло, денна температура всього на кілька градусів нижче, завдяки Гольфстріму та наслідкам глобального потепління.

Мінімізувати шкідливі викиди в атмосферу, при цьому захищаючи природу – ефективна політика, результати якої помітні вже у перші кілька місяців.

До 98%  енергії Норвегія отримує із гідроелектростанцій, дамби тут схожі на середньовічні замки, тому що перша почала працювати ще у 1885 році.

Решту невикористаних ресурсів приносить гроші до бюджету, адже їх продають в інші країни Європи, дещо направляють на комунальні потреби, наприклад, опалення приміщень, або підігрів води.

Забезпечити нормальну температуру вдома можуть спалюючи сміття. До такої схеми підключилися найбільші металургійні комбінати. Внесок у розвиток енергетики норвежці роблять також пересідаючи із бензинових машин на електрокари, тому економія справді очевидна.

Такий досвід взяли на озброєння і в Україні. Приміром, у західних областях та на Київщині подекуди переходять на сонячні панелі, вкладаючи сотні тисяч гривень і навіть не шкодуючи про це – установка окупається вже за кілька років і зберігає фінанси на оплату комунальних послуг.

Дивіться: Особливий погляд. Зелена енергетика України

 

 “Знай.ua”

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here