Учені знайшли шлях у четвертий вимір

0
140

Група фізиків з Університету штату Пенсільванія під керівництвом професора Мікаеля Рехтсмана знайшла шлях у четвертий вимір простору.

Результати їх дослідження опубліковані в журналі Nature, повідомляє lenta.ru.

Фізики опиралися на дані дослідження, за яке в 2016 році було присуджено Нобелівську премію. Вчені створили спеціальні двомірні структури, використовуючи лазери, і добилися результату, який нагадав квантовий ефект Холла (провідності двовимірного електронного газу в сильних магнітних полях при низьких температурах).

Дослідники відзначили, що тривимірні предмети відкидають двомірні тіні, які дозволяють судити про форму цих предметів. Складні обчислення показали, що тривимірні об’єкти можуть бути «тінню» чотиривимірних об’єктів.

Вчені вказали на те, що наблизилися до розуміння чотиривимірного простору. Навколишній світ має три просторових виміри, але в фізичних моделях їх може бути більше. Наприклад, в теорії суперструн розглядається 10 просторових виміри.

У грудні 2017 року стало відомо, що астрофізик Крістоф Кон з Данського технічного університету визначив швидкість світла в просторі з двома часовими вимірами. А фізики з Національної прискорювальної лабораторії імені Енріко Фермі в США опублікували результати своїх досліджень з пошуку доказів існування Всесвіту з великим числом вимірів.

 

«Вголос»

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here