НАЙГОЛОВНІШИЙ ПРІОРИТЕТ – ТУРБОТА ПРО УЧАСНИКІВ АТО І ЇХ СІМ’Ї. Є ЗМЕНШЕННЯ КІЛЬКОСТІ ВАЖКИХ ЗЛОЧИНІВ

0
291

 БІЛЬШЕ 40 ПИТАНЬ БУЛО ВИНЕСЕНО НА РОЗГЛЯД 18-Ї СЕСІЇ МІСЬКОЇ РАДИ

СЬОМОГО СКЛИКАННЯ. ЧИМАЛО ІЗ НИХ СТОСУВАЛИСЯ ВАЖЛИВИХ ДІЛЯНОК ІЗ ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ МІСТА, РЕОРГАНІЗАЦІЇ ПЕВНИХ СЛУЖБ, ПІДТРИМКА ІНІЦІАТИВ МІСЦЕВОЇ ГРОМАДИ. ЗАЗНАЧИМО, МОЖЛИВО ЦЕ СУБ’ЄКТИВНА ДУМКА, АЛЕ БУЛО ОТРИМАНО ЧИМАЛО ПОЗИТИВНОЇ І ОБНАДІЙЛИВОЇ ІНФОРМАЦІЇ. Сесію вів міський голова Віктор Сапожніков.

Про роботу управління праці та соціального захисту населення за 2016 рік та перше півріччя 2017 року звітувала начальник Наталія Волчанюк. Вона наголосила на головних пріоритетах, які були визначені у їх діяльності. Впродовж 2016-2017 років зусилля спрямовувались на надання соціальних допомог та житлових субсидій, забезпечення пільгами та компенсаціями, вирішення соціально-побутових проблем соціально-вразливих категорій населення.

Особливу увагу та підтримку надавали сім’ям загиблих учасників АТО, забезпечувалась соціальна стабільність в місті шляхом надання соціальних допомог та субсидій.

«Сьогодні всі розуміють, які серйозні виклики долає країна, і ті соціальні проблеми, які виникають у людей, ми повинні допомогти їх подолати», – зауважила доповідачка.

Увагою охоплено біля 16 000 сімей, 4,7 тисячі сімей з дітьми, 12 000 пільговиків – це більше половини населення нашого міста. Особлива увага приділялася соціальному захисту учасників АТО та супроводу сімей загиблих військовослужбовців. В управлінні праці зареєстровано 444 учасників бойових дій з числа учасників АТО, з них 30 інвалідів війни з числа учасників АТО і 17 сімей загиблих військовослужбовців.

З метою соціального захисту зазначеної категорії пільговиків впродовж 2016-2017 років у місті діє Цільова програма соціального захисту населення. Згідно із заходами програми у 2016-2017рр. надано 12 сім’ям, члени яких загинули в зоні АТО, фінансову підтримку для проведення ремонтних робіт в житлових приміщеннях на суму 180,00 тис. грн.; 33 військовослужбовцям, які уклали контракт про проходження військової служби, на суму 165,00 тис. грн.; фінансову допомогу 3-м сім’ям, члени яких загинули в зоні АТО, на виготовлення та встановлення надмогильних пам’ятників – 15,00 тис. грн.; матеріальну допомогу 3-м сім’ям загиблих військовослужбовців на суму 30,00 тис. грн.; матеріальну допомогу 7-ми сім’ям військовослужбовців, які опинились в складних життєвих обставинах (в т. ч. поранення, зниклі безвісти), – 10,00 тис. грн.

У 2016 році одній сім’ї загиблого військовослужбовця в зоні АТО за рішенням комісії виплачено кошти з субвенції державного бюджету місцевим бюджетам у розмірі 418,474 тис. грн. на придбання житла. На черзі для отримання такої компенсації у 2017р. перебуває 1 особа –інвалід війни.

Продовжено роботу з внутрішньо переміщеними особами. Впродовж 2014-2016рр. прибуло 252 родини вимушених переселенців, до складу яких входило 450 осіб, з них АРК – 18 осіб, Донецької області – 105 осіб, Луганської області – 129 осіб.

У тісній співпраці представників структурних підрозділів із засобами масової інформації забезпечено проведення заходів з широкого інформування жителів міста щодо змін у наданні субсидій. Як результат, у 2016 році за призначенням субсидії на оплату ЖКП звернулось 16,5 тис. домогосподарств, що становить 74% усіх домогосподарств міста (для порівняння з 2014р. – 3 138 сімей (кількість отримувачів субсидій зросла у 5 разів)).

З початком опалювального періоду 2016-2017 років, кількість особових справ одержувачів субсидій, за якими необхідно було провести відповідну роботу становила близько 10 тисяч; за особовими справами на наступний період, без звернень громадян, з травня 2017р. продовжено термін субсидії до 11 тисяч одержувачів, 4,5 тисячі справ потребують розгляду.

У досить ґрунтовному звіті були проаналізовані всі напрямки діяльності управління.

Конкретним, виваженим і збалансованим був виступ виконувача обов’язків начальника Нововолинського відділення Володимир-Волинського відділу поліції ГУНП у Волинській області Сергія Галащука. Він просив оцінювати роботу місцевих поліцейських не за публікаціями в Інтернет-виданнях чи коментарями у сецмережах, а за реальними фактами – розкритими злочинами, вилученими матеріальними цінностями, «закритими»  порушниками закону. Цифри ось такі: зареєстровано 4323 заяви та повідомлення про вчинені кримінальні правопорушення та інші події проти 3100 за аналогічний період 2016 року (+28,3%). Із розрахунку на 10 тис. населення зареєстровано 745,3 таких заяв та повідомлень. Зареєстровано до ЄРДР 616 кримінальних правопорушень (без врахування закритих за п.п. 1, 2, 4, 6 ч.1 ст. 284), у т.ч. 234 – тяжких та особливо тяжких. Рівень злочинності на 10 тис. населення – 106,2 кримінальних правопорушень, у т.ч. тяжких та особливо тяжких – 40,3.

У порівнянні з минулим роком збільшилась питома вага кримінальних правопорушень, за якими особам повідомлено про підозру з 23,5 % до 36,4%, в т.ч. тяжких та особливо тяжких з 18,9% до 19,7%. Всього зареєстровано злочинів, пов’язаних з незаконним обігом наркотиків – з 28,6 % до 90%. Збут наркотиків – з 0 % до 100 %. Чому таке різке зростання? Поліцейські конкретно відслідкували злочинні групи і їх схеми, були проведені оперативні заходи, задокументовано, знято на відео, вилучені конкретні наркотичні засоби.

Збільшилась загальна кількість скоєних кримінальних правопорушень. Зменшилась загальна кількість розслідуваних кримінальних правопорушень, щодо тяжких та особливо тяжких на 45,1 % (з 71 до 39).

Найбільш актуальними питаннями матеріально-технічного та соціального забезпечення, в Нововолинському ВП ГУНП на даний момент є: вирішення питання про виділення коштів на закупівлю нагрудних камер відео-реєстраторів для поліцейських і питання щодо прийняття міської програми профілактики наркоманії. Основною причиною, яка штовхає до скоєння злочинів, за визначенням Сергія Галащука, є соціальна.

Депутати затвердили внесення змін до міського бюджету на 2017 рік, з якими ознайомила начальник фінансового управління Галина Бурочук і які стосуються функціонування психоневрологічного відділення центральної міської лікарні, утримання та розвиток інфраструктури доріг комунальної власності – капітальний ремонт. 180,0 тис. гривень виділяється на облаштування дитячо-спортивного майданчика біля озера -100,0 тис. гривень та капремонт ДНЗ№8 сел. Благодатне – 80,0тис.гривень. Розпорядженням КМУ від 12 липня 2017 року № 463-р міському бюджету по загальному фонду додатково передбачено кошти субвенції на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку в сумі 1200,0 тис. гривень, з них на: капітальний ремонт операційного блоку цокольного поверху хірургічно-травматологічного комплексу – 600,0 тис. гривень; капітальний ремонт системи опалення в ДНЗ №6– 250,0 тис. гривень; капітальний ремонт ДНЗ №2– 250,0 тис. гривень; капітальний ремонт ДНЗ №3– 100,0 тис. гривень. Згідно наступних розпоряджень КМУ передбачаються кошти субвенції на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку в сумі 200,0 тис. гривень, з них на: капітальний ремонт ДНЗ№6 – 150,0 тис. гривень; капітальний ремонт ДНЗ№5 – 50,0 тис. гривень.

Додатковим джерелом збільшення видатків міського бюджету визначено перевиконання доходної частини загального фонду міського бюджету в сумі 6470,1 тис гривень, що становить 111,0 відсотків до помісячного розпису доходів на звітний період (в основному за рахунок збільшення надходжень по податку та збору на доходи фізичних осіб; по єдиному та акцизному податку та інших). Для забезпечення виплати заробітної плати та врегулювання умов оплати праці працівників бюджетної сфери міста, в зв’язку із прийняттям постанов уряду щодо підвищення посадових окладів збільшуються бюджетні призначення на заробітну плату з нарахуванням в сумі – 4268,0 тис. гривень. У цілому видаткова частина міського бюджету збільшується на 11785,8 тис. гривень, в тому числі загального фонду – на 7127,7 тис. гривень, спеціального – на 4658,1 тис. гривень, з них бюджет розвитку – на 1483,5 тис. гривень.

На сесії були прийняті відповідні рішення по інших питаннях порядку денного. Зокрема, звання «Почесний громадянин міста Нововолинська» удостоєний Герой України Сергій Байдовський. Також було оголошено про створення у міській раді депутатської фракції політичної партії «Громадянська позиція».

Ігор ЛІСОВИЙ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here