Назвали причини провалу пенсійної реформи

0
666

В Україні значно зменшилася кількість офіційно працевлаштованого населення, яке сплачує податки у бюджет. У той же час кількість людей пенсійного віку навпаки збільшилася, що може спровокувати чергову економічну кризу та “замороження” соціальних виплат. Відповідну думку висловила старший науковий співробітник інституту демографії та соціальних досліджень Лідія Ткаченко.

Про це повідомляє “Сегодня”.

На перший погляд, плани щодо реформ виглядають доволі продумано, проте прогнози невтішні – у Мінсоцполітики вже зазначили, що стан Пенсійного фонду на даний час сягнув критичної позначки.

Експерт вважає, що головною причиною цьому – рішення уряду, які мають дуже спірні наслідки. Зокрема, більшість політичних сил намагається відверто “перетасовувати” цифри, а конкретна сума дефіциту ПФ змінюється мало не щодня, що викликає багато питань.

Перш за все провал пенсійної реформи можливий через неправильно побудовану систему сплати податків, адже правильної стратегії у держави щодо цього немає. Крім того, більшість політиків не враховують європейський досвід і зовсім не цікавляться – як житиме населення через кілька років, коли всі наслідки нововведень стануть очевидними.

Науковець вважає, що у порівнянні з іншими країнами, в Україні надто багато пенсіонерів – загальна частка складає щонайменше 30%. Така кількість обґрунтована тим, що більшість людей виходять на заслужений відпочинок достроково, а вікові критерії знижуються.

“У ситуації, що склалася, винні перш за все політики, урядовці, депутати – сама держава”, – додала вона.

“Знай.ua”

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here