Українців труять алкоголем через інтернет

0
845

Десятки українців вже стали жертвами алкоголю сумнівної якості. Експерти застерігають – до Нового року ситуація стане ще більш напруженою.

Про це повідомляє “Сегодня”

За попередніми даними, жертвами алкогольного отруєння стали 96 осіб, з яких 51 померли. Із покупкою спиртного взагалі слід бути дуже обережним, адже існує безліч сайтів, які пропонують напої нібито з заводу по низькій вартості. Проте гарантувати, що у пляшках – не чергова смертоносна отрута не може ніхто.

Наприклад, коньяк із так званого “зернового спирту” на таких сайтах можна купити всього за 38 гривень, в той час коли у магазині пляшка коштуватиме близько 70-80 гривень.

Головний токсиколог МОЗ Борис Шейман зазначив, що від сурогату в середньому за рік вмирали близько 10 тис. чоловік.

“Якщо магазину в разі необхідності та за наявності чека можна пред’явити претензію, то з онлайн-магазином або просто оголошенням все набагато складніше”, – підтвердили в поліції.

Правоохоронці застерігають – в нелегальних цехах сьогодні підробляють не лише горілку, а й елітні коньяки, і шампанське преміум-класу.

“Звичайно, найбільше вилучаємо горілки, на другому місці – коньяк, на третьому – шампанське, є підробки під віскі дорогих сортів. За даними цього підрозділу, з початку року ними вилучено близько 75 тис. літрів спирту і різних спиртовмісних сумішей, а також близько 75 тис. пляшок різного об’єму і фальсифікату і товару без акцизних марок. Серед сурогату були суміші, замасковані під горілку, коньяк, віскі і шампанське. Крім того, продавали і через інтернет”, – розповіла речник департаменту захисту економіки Нацполіціі Наталія Калиновська.

За словами експертів пошук економ-варіантів до свята чи просто – на вихідні, може закінчитися тяжким отруєнням або навіть смертю.

“Атрибут легального алкоголю – акцизна марка. Її теж можна підробити, але в такому випадку номера на кількох марках будуть однаковими. Легальність алкоголю можна перевірити у податківців, зателефонувавши їм на гарячу лінію і назвавши номер на марці. Це може стати в нагоді, якщо алкоголь закуповується, наприклад, на весілля у великих кількостях. Крім того, зі зворотного боку пляшки видно, наскільки рівно приклеєна етикетка. Якщо лінії від клею рівні, т. е. заводські, то алкоголь, ймовірно, легальний “, – розповів експерт В’ячеслав Сокерчак.

Нагадаємо, раніше портал “Знай.ua” повідомляв, що кількість померлих українців від отруєння сурогатним алкоголем продовжує зростати.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here