Комп’ютерна клавіатура може діагностувати хворобу Паркінсона

0
286

Група вчених під керівництвом MIT розробила алгоритм для моніторингу динаміки розвитку хвороби Паркінсона за допомогою комп’ютерної клавіатури. Результати роботи представлені в журналі Scientific Reports. У роботі вчені використовували метод, в основі якого лежить технологія біометрії натиснення клавіш. Участь в експерименті взяли 43 здорові людини і 42 пацієнта на ранній стадії хвороби Паркінсона.

Останні поділилися на пацієнтів, яким встановили діагноз 1,6 року, і тих, чий діагноз був поставлений близько 4 років тому. При цьому перші не мали досвіду прийому препаратів, другі не приймали препарати за 18 годин до випробування.

За умовами експерименту, кожен учасник протягом 10-15 хвилин набирав на комп’ютерній клавіатурі довільний текст. Потім на підставі середньої тривалості утримання клавіші (близько 100 мілісекунд) алгоритм становив профіль випробуваного і розраховував числовий індекс, який вказує на нормальну або дисфункціональну моторику, – він отримав назву neuroQWERTY (nQi). Результати показали значиму кореляцію між результатами тесту і об’єктивним станом пацієнтів.

Підкреслюється, що алгоритм може бути встановлений на домашні комп’ютери і не вимагає іншого програмного забезпечення. Крім того, він може бути реалізований у вигляді веб-сервісу. Технологія дозволить відстежувати стан пацієнтів в домашніх умовах і своєчасно призначати їм потрібні дози препаратів, відзначають автори.

Не виключається, що в майбутньому такий моніторинг допоможе фактично вилікувати захворювання на ранніх стадіях, пише Експресо.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here