Шахтарі повернулися зі столиці

0
3152

Нововолинські шахтарі повернулися із чергового мітингу в столиці. Утім, втішні новини привезли додому лише гірники десятої копальні, яким таки вдалося відстояти фінансування будівництва вугледобувного підприємства

 

Цього разу всеукраїнський мітинг виявився численнішим, на площі перед Парламентом зібралося близько двох тисяч шахтарів і працівників енергетичної галузі України.

 

Сергій Міщенко, шахтар з м.Павлоград:

– Нам розповідають, як тяжко в країні. Всі бачать, в якій ми ситуації живемо, але уряд цим також успішно користується. Якщо нас зараз роздавлять поодинці, то вугільній галузі настане кінець.

Віктор Тарасенко, інвалід шахтарської праці:

– Ви тільки уявіть собі – закрити зараз державні шахти, а тим самим забезпечувати робочі місця в енергетичній галузі Росії, Африки, а наші шахтарі залишаться на вулиці, середній вік яких 35 років.

 

Налаштовані протестувальники рішуче. Хоча надії, кажуть, мало, що шахтарські питання вдасться вирішити нагально.

 

Юрій Калістратов, голова теркому профспілки вугільників:

– Можливо, ще сьогодні шахтарські питання будуть вирішені, але на це дуже і дуже мало надії.

 

– Аби збалансувати фінансову підтримку вугільників, у держбюджеті потрібно закласти не мало, не багато – мільярд триста сорок мільйонів гривень, – каже голова Профспілки працівників вугільної промисловості України Віктор Турманов. – У разі, якщо вимоги гірників не виконають, то без зарплати їх залишиться 85 тисяч. Це стільки  шахтарів, а помножити на три – це уявіть, яка кількість людей, залишених без засобів для існування. Ви думаєте, вони будуть мовчати? Не будуть!

Позачергове сесійне засідання нардепи переносять протягом дня кілька разів. Шахтарі з-під стін Парламенту колоною із протестом прямують до будівлі уряду. По полудні знову повертаються до Верховної Ради, а поки очікують на відкриття сесійного засідання ВРУ, де окремим питанням розглядатимуть шахтарські питання. Сьогодні остання надія гірників покращити своє майбутнє.

Єдине, чого таки вдалося домогтися шахтарям – це фінансування капітального будівництва десятої Нововолинської копальні. На завершення довгобуду парламентарі у бюджеті 2015-го року заклали 200 мільйонів гривень. А от решта гірників повернулися додому, як не прикро, ні з чим.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here