Шахтарські проблеми – в центрі уваги депутатів

0
1028

Вперше у цьому році  нововолинські обранці зібралися на сесію міської ради. Хвилиною мовчання вшанували жертв війни на сході України. 

Розпочали із розгляду шахтарського питання. Про стан на вугільних підприємствах міста поінформував генеральний директор ДП «Волиньвугілля» Михайло Гарбузюк. Він повідомив, що  у минулому році   при запланованих 400 тис. тонн вугілля видобуток  склав 291,35 тис. тонн. Одна з причин є та, що з березня по серпень минулого року на шахті «Бужанська» не було вуглевидобутку. Тільки, починаючи з вересня, після здачі в експлуатацію нової лави підприємство почало нарощувати темпи роботи.

Михайло Гарбузюк також зазначив, що торік  пройдено   4331 п.м. гірничих виробок. Зольність видобутого вугілля в 2014 року при запланованих  45% склала 46,5%. За цей період реалізовано 120,1 тис. тонн готової вугільної продукції на суму 98,4 млн. грн.  Державна підтримка на часткове покриття витрат із собівартості на 2014 рік  склала 303,8 млн. гривень, з яких отримано тільки 284,7 млн. гривень. Це спричинило заборгованість із виплати заробітку гірникам. Разом з тим Михайло Гарбузюк бачить перспективу діяльності вугільних підприємств Волині.  

Про ситуацію на єдиній в Україні шахті, яка будується, – №10 «Нововолинська» – розповів її директор Петро Солоп. Він повідомив, що з січня по жовтень 2014 року не було фінансування шахти, однак   колектив ні на день не зупиняв роботи.  А на введення в експлуатацію першої черги   необхідно  536 млн. гривень.

Активно до обговорення питання долучилися депутати. Зокрема, вони цікавилися ситуацією щодо скорочення  працівників   на ДП «Волиньвугілля» та «Передпускова дирекції «Шахта №10 «Нововолинська». А працівник підземного підприємства №1 Анатолій Мухомеджанов запропонував провести незалежний  аудит ДП «Волиньвугілля», аби перевірити економічну доцільність його існування і закликав усіх присутніх об’єднати зусилля й довести справу до кінця.

Депутати прийняли звернення до перших керівників держави, області й міста щодо критичної ситуації на шахтах.

Підсумував обговорення питання міський голова Віктор Сапожніков,  який намагається вирішити питання  гірників на найвищому державному рівні. 

На сесії була присутня ініціативна група шахтарів, яка сьогодні увечері відправляється до Києва на підтримку всеукраїнського мітингу вугільників.

 

http://www.novovolynsk-rada.gov.ua/

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here