25 січня святкують День студента

0
797

Українські студенти відзначають цей день по-різному. Для когось День студента — черговий нічим не знаменний день, або просто привід повеселитися, а для когось — день символічного об`єднання, підвищення ролі студентства в громадському та політичному житті країни.

Нині в Україні святкують два Дні студента — збігається з Міжнародним (17 листопада) і Тетянин день, день великомучениці Тетяни, святої покровительки всіх студентів (25 січня).

Ще одна студентська дата – знаменитий Тетянин день(25 січня) об`єднав в собі іменини Тетян і свято студентів Московського університету. Дочка знатного римлянина Тетяна таємно прийняла християнство. Вона була страчена в 226 році після того, як відмовилася звернутися в язичництво. Саме у Тетянин день (25 січня 1755) імператриця Єлизавета Петрівна на прохання графа Шувалова підписала указ «Про заснування Московського університету». З тих пір Свята Тетяна вважається покровителькою студентів. З другої половини 19 століття цей день стає неофіційним студентським святом в Україні і в Росії.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here