ГОРДІЇВ ВУЗОЛ ШАХТАРСЬКИХ ПРОБЛЕМ РОЗРУБАТИ І ЛЕГКО, І СКЛАДНО- У 2016-у році запустити в дію шахту №10

0
992

Ця пропозиція брала верх серед усіх, висловлених на зустрічі трудового колективу шахти №1 із міським головою Віктором Сапожніковим, начальником департаменту вугілля Олександром Вівчаренком, начальником управління реструктуризації Валерієм Захаренком, директором проектного інституту Володимиром Радченком Міненерговугілля, генеральним директором ДП «Волиньвугілля» Михайлом Гарбузюком, директором підприємства Олександром Онопрієнком, головою теркому Юрієм Калістратовим минулого понеділка.

Варто зазначити, що такий міністерський десант – це оперативна реакція на позицію нововолинської делегації у Києві, представники якої минулого тижня намагалися в уряді відстояти виробничу програму шахт на 2015 рік. Зокрема, пропонувалося затвердити план робіт по гірничих підприємствах №№1 і 9 у той час, як в міністерства була інша позиція: перевести їх у розряд тих, які мають йти на закриття.

Олександр Вівчаренко намагався переконливо пояснити намір міністерства, причини якого – відпрацьовані пласти, скорочення дотацій на вугільну галузь на 25 відсотків до рівня 2014 року, відсутність основної складовою для підвищення вуглевидобутку. Він запропонував шахтарям гнучкий план переведення підприємства у третю групу, тобто підготовки до закриття. Суть його в тому, що протягом перших 3-4 місяців використовується державна дотація і продовжується вуглевидобуток, потім готується проект на закриття. Однак це мало втішає, бо в результаті шахта все ж таки припиняє свою діяльність. Тому, добре розуміючи це, високопосадовець як вихід назвав введення в експлуатацію нового вугільного підприємства.

Шахтарі не погоджувалися із такою думкою, а пропонували, аби наступного року допрацювати наявні пласти на рівні дотації нинішнього року, паралельно завершити шахту №10 і весь колектив перевести туди. До речі, на цьому підприємстві кількість працюючих доведена до 750 чоловік і вони не впевнені, що за зміни статусу підприємства їх не буде скорочено. Їх підтримав керівник шахти Олександр Онопрієнко, який доповів, що наступного року є чим і де працювати.

Міський голова Віктор Сапожніков закликав гірників глибше дивитися на ці проблеми й ще раз наголосив, що шахтарям і всій громаді потрібно відстоювати вугільну галузь міста. Він звернувся до преставників міністерства з такими словами:

– Доповідайте керівництву, що ситуація складна і може стати катастрофічною. Нам потрібно, аби шахта №1 працювала до введення в дію нової копальні. А доля цього потрібно у держбюджеті наступного року на будівництво «забити» цифру у 500 мільйонів гривень.

Ігор Лісовий

Джерело: novovolynsk-rada.gov.ua

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here