В Амстердамі відкрили першу в світі сонячну велодоріжку

0
510

На перший погляд, це звичайна доріжка для велосипедистів. Однак насправді вона здатна виробляти електроенергію, оскільки в покриття вбудовані сонячні батареї.
Першу у світі сонячну трасу для велосипедистів відкрили у передмісті Амстердама. Поки що вона простягається лише на 70 км. Ефективність доріжки на третину нижча за звичайні панелі, які розміщують на дахах, позаяк повертатися за сонцем вона не здатна.

“Поки що це не є економічно вигідним. Однак ми працювали над цією ідеєю 5 років і будемо й далі це робити, щоб у майбутньому такі велодоріжки стали ефективними й в економічному плані”, – заявив міністр у справах економіки Нідерландів Генк Камп.

Експеримент обійшовся у 3 мільйони євро. Однак уряд країни переконаний, що в майбутньому це окупиться. Найближчим часом сонячними батареями збираються обладнати п‘яту частину велосипедних трас, загальна протяжність яких складає 140 тисяч км. Вироблену енергію хочуть використовувати для освітлення вулиць та підзарядки електрокарів.В Амстердамі відкрили першу в світі сонячну велодоріжку

http://1tv.com.ua

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here