Перший заступник Міністра енергетики та вугільної промисловості України відвідав Волинь

0
938

Програму розвитку гірничих робіт вугільних підприємств міста на 2015 рік розглянули сьогодні на ДП «Волиньвугілля». У засіданні взяли участь перший заступник Міністра енергетики та вугільної промисловості України Юрій Зюков, директор Департаменту Міненерговугілля О.В.Вівчаренко, заступник директора Департаменту О.І. Коровка, генеральний директор ДП «Вугілля України» С.В. Стародубцев, заступник генерального директора ДП «Вугілля України» Л.Ю. Хлапьонов, начальник Управління реструктуризації Міненерго вугілля В.В. Захарченко, міський голова Нововолинська В.Б. Сапожніков, радник голови Волинської ОДА з питань інвестиційної та інноваційної діяльності С.Д. Кошарук, голова Волинського теркому профспілки Ю.І. Калістратов, генеральний директор ДП «Волиньвугілля» М.Л. Гарбузюк, керівний склад підприємства та директори шахт.

У ході засідання обговорили виробничі та економічні питання вугільних підприємств Нововолинська, а також визначили об’єм роботи на наступний рік. Зважаючи на те, що у країні виник дефіцит з вугіллям, перший заступник Міністра Юрій Зюков зауважив, що сьогодні на вагу золота кожна тонна.

– Усі ми знаємо про те, що у зв’язку з бойовими діями на Сході України з липня з Донбасу перестало надходити вугілля, – повідомив він. – На сьогодні 57 із 93 шахт знаходиться на окупованих територіях. А це – 70% вугілля. 7 вугільних підприємств знищені повністю. На тих шахтах, що залишились, пошкоджена інфраструктура, залізниця, що не дозволяє вивозити вугілля на територію України. Сьогодні для забезпечення енергетичної галузі країни ми маємо 1.8 млн. тонн «чорного золота». Щоб пережити зимовий період, потрібно 3.5-4 млн. тонн вугілля зольністю не більше 45%. Ситуація складна. Хочу попередити усіх про те, що цю зиму відчує кожен. Тому нам потрібно засукати рукави і наполегливо працювати.

Керівництву шахти №1 «Нововолинська» ВП ШУ «Нововолинське» запропоновано переглянути програму розвитку гірничих робіт щодо подальшої роботи підприємства без державної підтримки з перспективою на майбутні роки. Відокремлені підприємства шахти №9 «Нововолинська» та «Бужанська» поки працюватимуть у штатному режимі.

Стосовно довгобуду шахти №10 «Нововолинська», де склалася досить напружена ситуація з виплатою заробітної плати, Юрій Зюков запевнив, що Міністерство виконало усі зобов’язання перед підприємством для того, аби розрахуватися з ним. Наступного тижня люди мають отримати заборговану заробітну плату. Щодо запуску першої черги – усе залежить від виділення коштів, які будуть закладені у бюджет на наступний рік.
– Ми будемо робити усе можливе для того, аби це підприємство запрацювало. Адже, враховуючи нинішню критичну ситуацію з видобутком вугілля, саме шахта №10 «Нововолинська» є флагманом вугільної промисловості України та забезпеченням її енергетичної безпеки, – підкреслив Юрій Зюков.

Жанна Марковська

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here