Випусники волинських вишів можуть потрапити в міліцію, якщо не підуть працювати у сільські школи

0
815

Випускники волинських вишів, яких навчають за державним цільовим замовленням, зобов’язані працювати за фахом, – пише ВолиньPost.

Про це розповіла начальник управління освіти Волинської ОДА Валентина Загрева під час засідання круглого столу «Проблеми працевлаштування молоді» у вівторок, 1 липня.

За її словами, випускники з сільської місцевості можуть навчатися за державні кошти згідно з конкретним цільовим призначенням, але тоді вони зобов’язані працювати там, де передбачено таким призначенням, наприклад, вчителем у визначеній сільській школі.

Якщо ж випускники відмовляються повернутися з Луцька працювати у села, їх будуть шукати правоохоронні органи, – повідомила Валентина Загрева.

Однак така норма не поширюється на жителів міст, – додала вона.

Зокрема, свого часу випускника одного з луцьких вишів, родом із Горохівського району, притягли до кримінальної відповідальності за те, що відмовився їхати у село працювати вчителем.

Валентина Загрева пояснила, що за нього заплатили гроші у районному відділі освіти, тому випускник зобов’язаний відпрацювати 3 роки там, де визначить райуправління освіти.

Заступник голови Волинської облдержадміністрації Роман Карпюк відзначив, що всі випускники, які навчаються за державним замовленням, отримують роботу, однак питання у тому, що лучани не готові їхати працювати в села, зокрема, через відсутність інфраструктури та житла.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here