Сьогодні Вознесіння Господнє

0
795

На 40-й день після Великодня православні християни відзначають Вознесіння Господнє, один з головних церковних свят.

Сьогодні, 29 травня, Вознесіння Господнє. Прикмети та традиції свята

Назва свята передає суть і сенс урочистості. Згідно Священного Писання, на сороковий день після святкування євреями Великодня месія, тобто Ісус Христос, пішов зі своїми апостолами на гору Єлеонську, де відокремився вознісся прямо на небеса. Там син Бога зайняв місце по праву руку від свого улюбленого Батька і приготувався правити над усією Землею.

Число “40” – не випадковий. У всій Священній історії це був час закінчення великих подвигів. За законом Мойсея в 40-й день діти повинні були принесені батьками в храм, до Господа. І тепер у сороковий день після Воскресіння, як би після нового народження, Ісус Христос повинен був увійти до небесного храму Свого Батька як Спаситель людства.

Це свято – вираз надії на те, що відтепер всім людям, віруючим у Христа, відкритий шлях на небо, куди Христос першим підніс искупленную і відновлену людську природу.

У народному календарі день Вознесіння Господнього був днем пам’яті померлих батьків і предків. Для того, щоб умилостивити їх, а також польових духів, віруючі пекли млинці, варили яйця, смажили яєчню і їли все це вдома, і в полі, в перервах між роботою, так як свято Вознесіння збігається з розпал польових робіт.

В пам’ять Вознесіння Господнього пекли великі довгасті пироги, верхня кірка яких викладалася поперек перекладинами (не більше семи, так як вважалося, що є сім небес). Ці пироги приносили до церкви, і над ними здійснювали молебствия, після чого одна частина їх віддавалася притчу, а інша – вбогим. Ці пироги називалися драбинками, лестовками, лествицами.

Є прикмета, що на свято Вознесіння Господнє, нічого не слід робити по дому, інакше невдача буде переслідувати вас весь рік.

Ще є прикмета, що не попросиш у цей день у молитві у Всевишнього, обов’язково здійсниться, тільки не треба просити великих грошей і багатства.

Якщо на Вознесіння буде йти дощ – до неврожаю і взагалі не віщує нічого доброго, тільки хвороби.

Якщо після Вознесіння буде стояти постійна спека – тоді можете сміливо йти купатися, не думаючи про те, що можете захворіти.

Також на Вознесіння прийняті різні замовляння, які, за старовинними традиціями, оберігають нас від різних проблем, хвороб, порч та іншого різного поганого.

Якщо курка в цей день знесла яйце, то його не слід їсти. Необхідно прочитати змову над ним від різних неприємностей і віднести на горище. Тоді ніхто не зможе завдати вам шкоди або псування, поки яйце знаходиться у вас на горищі.

На Вознесіння було прийнято кілька гілочок звичайної берези заплітати в косу, і гадати, ось таким цікавим способом, чи вийде дівчина заміж в цьому році. Якщо за 10 днів до свята Трійці ці гілочки берези не зів’яли, то весілля в цьому році обов’язково бути.

Про те, які ще події відбулися 29 травня, читайте в рубриці ПРИВІД ВИПИТИ.

Джерело: http://dozor.kharkov.ua

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here