До нового списку санкцій ЄС проти Росії увійшли військові, ФСБшники, бізнес і чиновники Путіна – ЗМІ

0
588

Євросоюз може застосувати візові та фінансові санкції щодо російських громадян.
До списку потрапило 107 осіб, серед яких майже все вище політичне керівництво країни.

Як повідомляє видання Коммерсант з посиланням на джерела у Брюсселі, нові персоніфіковані санкції можуть бути введені до етапу економічних обмежень – рішення про розширення “чорного списку” може бути ухвалено за пропозицією голів МЗС країн ЄС. При цьому фігуранти списку розбиті на п’ять груп.

До першої входять члени законодавчих органів. Зокрема, заступники голови Ради Федерації Олександр Торшин і Ільяс Умаханов, всі члени комітету РФ з міжнародних справ і комітету ради федерації з оборони і безпеки, весь склад ради Держдуми, а також цілий ряд депутатів з різних комітетів, включаючи Олексія Пушкова і Володимира Комоєдова.

До другої групи увійшли члени виконавчих органів влади, всі постійні і непостійні члени Ради безпеки РФ, за винятком президента Володимира Путіна, прем’єра Дмитра Медведєва і глави МЗС Сергія Лаврова.

У третій групі є представники силових структур. Зокрема, йдеться про високопоставлених співробітників Міноборони і ФСБ.

Четверта група – бізнесмени. Однак конкретних прізвищ поки немає.

П’ята група – медіаорганізації і журналісти, які “брали активну участь у пропагандистських зусиллях на підтримку анексії Криму з боку РФ і російської військової інтервенції в Україні”. До таких структур в ЄС зарахували “Газпром-медіа”, телеканали “Росія”, Russia Today, “Перший канал” і НТВ. Також санкції можуть торкнутися ще трьох журналістів Михайла Леонтьєва, Іраду Зейналову і Михайла Гусмана.

Раніше держсекретар США Джон Керрі повідомив, що Вашингтон вже розробляє нові санкції проти ключових секторів російської економіки.

Джерело: ТСН

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here