Кабмін хоче ввести штраф до 8,5 тисяч за “обман” у декларації

0
549

Кабмін пропонує Раді ввести штраф до 500 неоподатковуваних податком мінімумів доходів громадян (8,5 тис гривень) за подачу завідомо неправдивих даних у декларації про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру.

Про це йдеться в законопроекті № 4556, зареєстрованому в Раді 25 березня.

Законопроектом передбачено внесення змін до низки законодавчих актів у сфері державної антикорупційної політики у зв’язку з виконанням Плану дій щодо лібералізації Європейським союзом візового режиму для України.

Зокрема, до Кодексу про адміністративні порушення пропонується ввести норму, згідно з якою чиновник піддається штрафу від 150 до 500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (2 550-8 500 гривень) за подачу завідомо неправдивих даних у декларації про доходи.

Законопроектом також пропонується дозволити спеціальну конфіскацію майна неповнолітніх порушників або визнаних судом несамовитих громадян , звільнених у зв’язку з цим від кримінального покарання.

Водночас , пропонується вилучити з низки статей Кримінального кодексу норму про конфіскацію незаконно отриманого майна, у тому числі контрабанди.

Також пропонується зобов’язати суди застосовувати до порушників штраф, виходячи з двократного розміру незаконно одержаного прибутку (доходу).

Крім того, законопроектом передбачено введення кримінальної відповідальності (до 3 років, з тяжкими наслідками – до 8 років в’язниці) за зловживання владою або службовим становищем.

Водночас, пропонується виключити статтю про відповідальність за нездійснення посадовою особою певних дій з метою отримання хабара.

Згідно з пояснювальною запискою, проект закону розроблено Міністерством юстиції з урахуванням всіх рекомендацій експертів Європейської комісії та групи держав Ради Європи проти корупції ( GRECO) .

Українські новини

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here