Рада Європи: Референдум і анексія Криму РФ не є підставою для зміни статусу та державної належності півострова

0
561

Незаконний референдум у Криму і анексія Росією частини території України не можуть бути підставою для зміни статусу та державно- правової приналежності Автономної Республіки Крим. Як повідомили УНІАН у Департаменті інформаційної політики Міністерства закордонних справ України, 3 квітня Комітет міністрів Ради Європи розглянув ситуацію в Україні, зокрема, в контексті військової агресії з боку Російської Федерації.

У схваленому за підсумками дискусії вирішенні Комітет міністрів Ради Європи чітко заявив про те, що незаконний референдум , який відбувся в Автономній Республіці Крим та м. Севастополь 16 березня 2014 року, і протиправна анексія Російською Федерацією цієї частини території України не можуть бути підставою для зміни їх статусу та державно- правової приналежності.

“Після схвалення Генеральною асамблеєю ООН резолюції “Територіальна цілісність України” це рішення Комітету міністрів РЄ стало черговим вагомим кроком у напрямку до широкого міжнародного осуду неправомірних дій Російської Федерації. Цей документ містить чіткий політичний сигнал для Росії: у міжнародних відносинах не можна переходити “червону лінію”, позначену сучасним міжнародним правом, за нею лежить шлях до самоізоляції та маргіналізації будь-якої країни, шлях за межі співдружності цивілізованих держав”, – наголошується в повідомленні МЗС України.

Комітет міністрів Ради Європи привітав участь у засіданні в.о. міністра закордонних справ України Андрія Дещиці, який підтвердив прихильність нашої держави обов’язкам та зобов’язанням перед Радою Європи, взятих на себе Україною під час набуття членства. Комітет схвально сприйняв прагнення нової української влади якнайшвидше реалізувати реформи з метою підвищення рівня захисту прав людини та удосконалення функціонування демократичних інститутів.

Комітет міністрів Ради Європи також привітав план заходів невідкладної допомоги для України, підготовлений Генеральним секретарем Ради Європи Торбйорном Ягландом, який включає залучення Венеціанської комісії для надання Україні експертної допомоги у здійсненні демократичних реформ, і закликав до його невідкладної реалізації.

Також Комітет міністрів РЄ закликав причетні сторони невідкладно забезпечити дотримання припису Європейського суду з прав людини, виданого в рамках судового провадження за позовом “Україна проти Російської Федерації”. Це припис встановлює зобов’язання як України, так і Росії утриматися від застосування будь-яких заходів, зокрема військових дій, в результаті яких можуть бути порушені права цивільного населення, включаючи створення ризику для їх життя і здоров’я. Така вимога Суду, підтримане Комітетом міністрів, набуває особливої актуальності у світлі останніх фактів насильства та порушення прав української та кримськотатарської громад Криму.

Крім того, Комітет міністрів Ради Європи з великою зацікавленістю вивчив звіт делегації Консультативного комітету Рамкової конвенції Ради Європи про захист національних меншин, яка з 20 до 26 березня ц.р. відвідала з візитом ad hoc Україну.

Констатувавши в ході обговорення , що рівень захисту національних меншин у східних та південних регіонах України не погіршився з часу прийняття попереднього моніторингової доповіді, учасники засідання підкреслили стурбованість експертів Консультативного комітету щодо безпеки осіб, які відносяться до національних меншин, зокрема, в Криму.

Раніше Комітет міністрів Ради Європи закликав Україну і Російську Федерацію уникати воєнних дій.

http://www.newsru.ua

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here