Спадщина від батьків чи одного з членів подружжя не оподатковується

0
1364

Вартість успадкованого майна від членів сім’ї першого ступеня споріднення оподатковується за нульовою ставкою податку на доходи фізичних осіб. Відтак, спадкоємці першого ступеня споріднення декларацію про майновий стан і доходи не подають.

Разом з тим, громадянин, котрий отримав спадщину від члена сім’ї другого ступеня споріднення, зобов’язаний подати декларацію про майновий стан і доходи і сплатити 5 відсотків податку на доходи фізичних осіб від вартості успадкованого.
Якщо майно успадковула дитина-сирота від члена родини другого ступеня споріднення, але їй виповнилося 18 років, то вартість об’єкта спадщини також підлягає оподаткуванню за ставкою 5 відсотків. По досягненню повноліття, тобто 18 років, особа, котра мала статус дитини-сироти, або дитини, позбавленої батьківського піклування. втрачає його.
Фахівці Нововолинської ОДПІ ГУ Міндоходів у Волинській області звертають увагу громадян, котрі у минулому році успадкували майно на тому, що вони є відповідальними за сплату податку на доходи фізичних осіб до бюджету.
Нагадаємо, нормами пп. 14.1.263 п. 14.1 ст. 14 розділу І Податкового кодексу України визначено, що членами сім’ї фізичної особи першого ступеня споріднення вважаються її батьки, чоловік або дружина, діти, у тому числі усиновлені.
Нововолинська ОДПІ ГУ Міндоходів у Волинській області.

Джерело: http://novovolynsk-rada.gov.ua

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here