Стягнення штрафів на підставі постанов органів Державтоінспекції

0
1023

З метою ознайомлення громадян міста із порядком стягнення штрафів на підставі постанов органів Державтоінспекції відділ державної виконавчої служби Нововолинського міського управління юстиції у наведеній статті дає конкретні рекомендації щодо добровільної сплати правопорушниками адмінштрафів та їх примусове виконання у зв’язку із несплатою у встановлені законом строки. У відповідності до статті 307 Кодексу про адміністративні правопорушення штраф має бути сплачений правопорушником не пізніш як через 15 днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу.
Статтею 299 КУпАП встановлено, що після закінчення строку, зазначеного у статті 307, постанова підлягає примусовому виконанню.
З метою примусового виконання постанови, у відповідності до вимог статті 308 КУпАП, вона надсилається органами ДАІ для виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання, роботи або за місцезнаходженням майна порушника.
У порядку примусового виконання постанови з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу, визначений у статті 308 КУпАП.
Примусове виконання постанов про накладення адмінштрафів у Нововолинську проводить відділ державної виконавчої служби Нововолинського міського управління юстиції.
Стягнення штрафів на підставі постанов органів ДАІ проводиться в порядку встановленому Законом України „Про виконавче провадження”.
Якщо боржник у встановлений законом строк добровільно не сплатив штраф, державний виконавець у відповідності до статті 25 Закону України “Про виконавче провадження” в триденний термін від дня отримання постанови ДАІ виносить постанову про стягнення із боржника адмінштрафу, в якій вказує термін добровільної сплати штрафу 7-м днів, після чого розпочинається примусове виконання виконавчого документу із стягненням з боржника виконавчого збору в розмірі 10% від суми штрафу та витрат, пов’язаних із проведенням виконавчих дій.
Статтею 52 цього Закону передбачено, що заходами примусового виконання, у першу чергу, є звернення стягнення на грошові кошти боржника (арешт рахунків у фінансових установах), а в разі відсутності коштів та цінностей для задоволення вимог стягувача, стягнення звертається на заробітну плату, пенсію, стипендію або належне боржнику майно, на яке згідно із законом може бути накладене стягнення.
Така практика застосовується не тільки відділом ДВС Нововолинського міського управління юстиції, а й в усіх регіонах держави.
Цей захід примусового виконання постанов органів ДАІ є одним із найдієвіших заходів, встановлених Законом України „Про виконавче провадження”, що спонукає злісних неплатників – боржників до сплати штрафу.
Для уникнення вищевикладених обставин відділ державної виконавчої служби Нововолинського міського управління юстиції рекомендує боржникам добровільно сплачувати адмінштрафи в термін до 15 днів з моменту вручення постанови про адміністративне правопорушення.
Перевірити про наявність чи відсутність постанови про накладення штрафу на виконанні у відділі ДВС Нововолинського МУЮ може кожний громадянин (водій) за адресою м.Нововолинськ, вул. Винниченка, 14 (тел: (03344) 4-52-64, 2-49-51).

Капітанюк Сергій Сергійович, Державний виконавець відділу ДВС
Нововолинського МУЮ

Джерело: http://novovolynsk-rada.gov.ua

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here