„Батьківщина” і „Свобода”- за європейський вибір

0
571

Члени депутатської фракції ВО „Батьківщина” у Нововолинській міській раді на своєму засіданні 18 листопада 2013 року ухвалили звернення до Президента України, Прем’єр-міністра, голови та керівників фракцій Верховної Ради України щодо підписання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом. Долучилася до цього рішення і депутатська фракція ВО „Свобода”.

ЗВЕРНЕННЯ

2013 рік без перебільшення може стати історичним та вирішальним для євроінтеграційних прагнень українського суспільства. Україна ще ніколи не була настільки близькою від принципових здобутків на своєму шляху до європейської інтеграції.
Ми, депутати Нововолинської міської ради, глибоко переконані, що місце України серед розвинених країн Європи. Керуючись цим, ми не можемо залишатись байдужими до долі нашої держави у той час, коли до підписання історичного документу, Угоди про асоціацію України з Європейським Союзом, залишаються лічені дні, а ми і далі є свідками шаленої антиєвропейської активізації всіх антиукраїнських сил як всередині країни, так і ззовні.
28 листопада у Вільнюсі відбудеться саміт «Східного партнерства», під час якого очікується підписання Угоди про Асоціацію України з Європейським союзом, заснованої на принципах політичної асоціації та економічної інтеграції включно з глибокою та всеосяжною зоною вільної торгівлі.
Ми переконані, що в українському суспільстві зростає запит на зміни та європейський вибір, а тому підписання Угоди про асоціацію повністю відповідає інтересам українського народу і за своїм змістом не є чимось новим, а лише нагадуванням про ключові зобов’язання, які були давно і публічно взяті на себе українською владою.
Перспектива підписання Угоди щодо Асоціації залежить від того, чи зможе українська влада продемонструвати рішучі дії та відчутний прогрес у трьох сферах: реформа виборчого законодавства, розв’язання питання вибіркового судочинства та уникнення цих проблем у майбутньому; виконання реформ, що були визначені в спільно погодженому Порядку денному асоціації Україна-ЄС.
Нововолинська міська рада схвалює прагнення до політичного компромісу та консолідованих дій у стінах Верховної Ради України щодо прийняття законодавчих актів передбачених Порядком денним асоціації.
Виконуючи волю наших виборців, просимо Верховну Раду не зупинятись у прийнятті та вдосконаленні законів, які відкривають шлях до підписання Угоди про асоціацію та якнайшвидше ухвалити відповідні закони, які передбачатимуть: реформування виборчого законодавства та прийняття Виборчого Кодексу; уникнення вибіркового правосуддя; подолання корупції у всіх сферах і в першу чергу в управлінні державними фінансами.
Закликаємо Президента України Віктора Януковича негайно вжити заходів, які будуть спрямовані на реалізацію євроінтеграційних починань, зокрема: гарантувати повне виконання всіх рішень Європейського суду з прав людини; вжити рішучих дій для покращення бізнесового та інвестиційного клімату; сприяти розвитку місцевого самоврядування та формуванню його належної фінансової бази; обмежити можливості органів Державного казначейства в ручному управлінні фінансами територіальних громад.
Також висловлюємо своє переконання в тому, що важливим чинником на користь підписання Угоди про асоціацію повинне стати звільнення з ув’язнення Юлії Тимошенко та ухвалення справедливих, політично невмотивованих рішень щодо неї та інших політичних в’язнів.
Закликаємо Кабінет Міністрів чітко визначити коло відповідальних осіб за належне інституційне забезпечення та координацію європейської політики України, які будуть наділені повноваженнями та відкриті до співпраці з громадськістю.
Переконані, що у випадку непідписання Угоди у листопаді цього року, історичний шанс буде втрачено. Це буде свідчити про зміну вектора зовнішньої політики української держави на Москву, переорієнтацію на нав’язані цінності та стандарти, зраду інтересів власного народу та істинних його прагнень. Все це не відповідатиме справжнім намірам українського суспільства та заведе його у глухий кут, наслідком якого буде зовнішня ізоляція та регрес. Ми переконані, що цього нам і вам не пробачить український народ та його наступні покоління.
У зв’язку з цим, закликаємо українську владу та опозицію виявити політичну волю та здійснити конкретні дії, які би засвідчили бажання України дотримуватись Угоди про асоціацію з ЄС, включаючи повагу до принципів демократії, прав людини, фундаментальних свобод та верховенства права. Сподіваємось, що заради здійснення європейського покликання України, підтримуваного більшістю її громадян, українська влада виконає усі позиції Порядку денного асоціації Україна-ЄС.

Депутати Нововолинсьої міської ради:

Н.Бельська      А.Павлишин
В.Рожелюк      В.Буткевич
О.Попков         А.Гаврилюк
В.Приступа     О.Гольчук
О.Станицька  Л.Соколова
Т.Гудима        В.Тарасенко
В.Власюк        М.Турик
С.Жура           О.Тивонюк
Л.Климович     Н.Федосєєва
А.Лісова          О.Чайка
М.Магомаєв    В.Киричук
Є.Німой           А.Сторонський
Джерело: novovolynsk-rada.gov.ua

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here