Сьогодні – одне з 12 найбільших церковних свят: Воздвиження Хреста Господнього

0
1899

Одне з найбільших церковних свят відзначають сьогодні християни східного обряду – православні та греко-католики.
Українські християни візантійського обряду 27 вересня вшановують день Воздвиження Чесного i Життєдайного Хреста Господнього. Це свято є одним із 12 найважливіших у церковному році.

Слово “воздвиження” означає піднесення, розповідає ТСН. Сенс цього свята закорінений у церковній історії. Вважається, що в IV ст. за сприяння святої Єлени, матері імператора Римської імперії Костянтина Великого, серед руїн Єрусалиму було віднайдено кілька хрестів. Один із них, як переказує церковне передання, вирізнявся надзвичайної чудодійною силою. Відтак саме його було визнано за знаряддя смерті Ісуса Христа на Голгофі.

Урочисте піднесення священнослужителями цього хреста серед натовпу паломників і стало знаком тріумфу християнської церкви та моментом отримання однієї з її найбільших святинь.

Богослужбова традиція православної церкви передбачає в день Воздвиження використовувати ризи постового, червоного кольору. Незважаючи на свято, в цей день християни східної традиції дотримуються суворого посту на згадку про хресні страждання та смерть Божого Сина за гріхи людства.

У храмах відбуваються урочисті літургії. Віряни доземно вклоняються винесеному для поклоніння хресту під спів: “Хресту Твоєму поклоняємось, Владико, і святе Воскресіння Твоє славимо”.

Експрес онлайн

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here