Депутати намагаються ускладнити доступ до публічної інформації

0
902

Отримувати доступ до публічної інформації може стати складніше. Депутати розробили проект закону про доступ до публічної інформації, який значно ускладнює процес надання відповідних даних.

У новій редакції, яка ще доопрацьовується, передбачено, що чиновники можуть не відповідати на запити громадян, які неналежно оформлені, не мають автора або подані повторно “без належних причин”. Крім того, в громадян для чогось вимагають надавати інформацію про сімейний стан, пише Сегодня.

Також, за інформацію потрібно буде платити: якщо відповідь на декілька запитів буде в сумі займати більше 10 сторінок.

Регіонали, які придумали такий проект, кажуть, що будуть радитися з журналістами щодо покращення документа.

“Ми плануємо поки не виносити законопроект на розгляд. Ми запросимо журналістів, щоб вони сказали, що конкретно в законопроекті обмежує їхні можливості. І готові вносити зміни. Законопроект написаний не для обмеження роботи ЗМІ. У регіонах місцевим чиновникам доводиться витрачати весь час на відповіді на анонімні запитання, найчастіше, вибачте, ідіотські. Це зайва й безглузда робота”, – переконаний регіонал Олег Парасків.

А ось в опозиції переконані, що таким чином влада обмежуватиме діяльність ЗМІ та свободу громадян.

“Влада завжди буде намагатися обмежити доступ до публічної інформації, а наша фракція, навпаки, виступає за те, щоб українці все знали про тих, кого вони обрали: про президента, міністрах, депутатах і так далі. Звичайно, ми не будемо підтримувати законопроекти, які обмежують свободу ЗМІ”, – пояснив нардеп від “Свободи” Ігор Мірошниченко.

Нагадаємо, що в рейтингу свободи слова Україну опустили до рівня Замбії. Україна ледь не “вилетіла” з категорії “частково вільних”.

Джерело: tsn.ua

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here