На Волині знайшли писанку часів Київської Русі

1
1344

Археологи виявили знахідку на березі водосховища в Демидівському районі області під час розкопок могильника. Вік рукотворчості становить близько 950 років.

Унікальна писанка настільки збереглася, що виглядає як нова, пише «Радіо Свобода» з посиланням на керівника експедиції Дениса Козака.

«Це перша ціла писанка, знайдена на курганах Волині. Вона дуже старовинна ― Київська Русь, початок 12-го століття. Раніше ми знаходили тут тільки шматочки, а це ― ціленьке … Ціна йому неймовірна. Ще й калатає, наче вчора було зроблено», ― цитує видання коментар заступника директора Інституту археології НАН.

На макеті яйця зображені хвилі і колосся, як символ води і родючості, чому українські предки надавали сакральний зміст. Усередину глиняного яйця вони клали камінь, після чого заліплювали. Таким чином, виходило калатало, яке своїм звуком «розганяло нечисть».

Зберігати писанку, за словами Козака, вони хотіли б за місцем виявлення.

Раніше, цього літа, у Львові українські археологи розкопали 500-річну писанку, розписану на шкаралупі гусячого яйця. Її збереження також дуже високе: майже 90%.

Джерело: www.epochtimes.com.ua

1 коментар

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here